III liga: Jaskólki remisuja w Swidniku

W trzeciej lidze grupie czwartej pilkarze tarnowskiej Unii wyjechali do Swidnika, gdzie rywalizowali z miejscowa Avia. Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego w ostatnich dwóch pojedynkach zdobyli zaledwie jeden punkt i w spotkaniu na Lubelszczyznie chcieli zainkasowac trzy punkty.

Od poczatku rywalizacji z Avia, Jaskólki postawily na atak. Juz w 4 minucie zawodnik gospodarzy Maciej Maciejewski zakonczyl udzial w tym spotkaniu po faulu i czerwonej kartce od arbitra. Dziesiec minut pózniej po strzale Piotra Drozdowicza moglo byc 1:0, jednak futbolówka o kilkanascie centymetrów minela slupek bramki Avii. Jeszcze przed przerwa szanse mial Dawid Sojda, jednak znów w tym przypadku zawiodla skutecznosc.

Po zmianie stron nadal inicjatywa nalezala do pilkarzy Unii. W 63 minucie w zamieszaniu w polu karnym, zaden z futbolistów tarnowskich nie wykorzystal szansy na zdobycie bramki. Mimo ogromnej przewagi do konca spotkania oba zespoly zachowaly czyste konta. Tarnowska Unia wywozi punkt ze Swidnika, po bezbramkowym remisie w rywalizacji z Avia.

W tabeli tarnowianie na dziewiatym miejscu i maja w swoim dorobku 31 punktów. W nastepnej kolejce podejma na wlasnym stadionie zespól lidera KSZO Ostrowiec Swietokrzyski. To spotkanie rozegrane zostanie w przedswiateczna sobote o godzinie 17.