IV liga: Sokól Borzecin wygrywa w Jadownikach [ZDJECIA]

Po kilku miesiecznej przerwie pilkarze czwartej ligi malopolskiej rozpoczeli runde wiosenna. Juz w pierwszy weekend nie braklo niespodzianek.

W sobotnich spotkaniach Klub Sportowy Tymbark bezbramkowo zremisowal z Popradem Rytro. Taki samy wynik padl w spotkaniu lidera – Barciczanki z Wolania Wola Rzedzinska. Podopieczni trenera Romana Ciochonia w tym spotkaniu mieli kilka sytuacji, w których mogli wywiezc z Sadecczyzny komplet punktów.

Wicelider Limanovia skorzystal z potkniecia zespolu z Barcic i wygral w Drwini z miejscowym GKSem 1:0. Bramke na wage trzech punktów zdobyl Sebastian Jacak, który w przerwie zimowej przeniósl sie do Limanowej z Bochni.

Z kolei Bochenski Klub Sportowy mimo sporego oslabienia kadrowego na inauguracje zapisal na swoim koncie trzy punkty po wygranej z Watra Bialka Tatrzanska 1:0. Zwycieska bramke zdobyl w 17 minucie Slawomir Zubel.

Orkan Szczyrzyc ulegl na wlasnym stadionie Popradowi Muszyna 0:2. W Gorlicach Glinik zremisowal z Tarnovia 1:1. Tarnowianie prowadzili po 30 minutach gry dzieki trafieniu Lukasza Nogi. Remis dla Glinika uratowal Rafal Gadzina.

Natomiast w Jadownikach miejscowa Jadowniczanka podejmowala borykajacy sie z problemami kadrowymi zespól Sokola Borzecin. Mimo tego w pierwszej polowie dominowali gosci, którzy udokumentowali to dwoma trafieniami. Najpierw w 12 minucie uczynil to Przemyslaw Bury, zas w 24 Andrzej Mika.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, ale nadziali sie na kontre z której w 62 minucie Mariusz Zabiegala pokonal bramkarza Jadowniczanki. Kolejne dziesiec minut gry wstrzasnelo lawka rezerwowych i graczami z Borzecina. Dwukrotnie do bramki Sokola trafil Tomasz Mól i wszystko w tym spotkaniu bylo jeszcze mozliwe. Jednak w 83 minucie gre zespolu z Borzecina uspokoil Daniel Policht, który zdobyl czwarta bramke na wage zwyciestwa. Tym samym Jadowniczanka ulegla zespolowi z Borzecina 2:4.

-Przespalismy pierwsza polowe – uwaza trener Jadowniczanki Artur Prokop

-Widac ze przelamalismy sie i nie ma juz klopotów w naszej druzynie – podkresla grajacy trener Sokola Borzecin Mariusz Zabiegala

W jedynym niedzielnym spotkaniu Skalnik Kamionka Wielka przegral z Lubaniem Maniowy 0:2. W tabeli na prowadzeniu Barciczanka dwa punkty przed Limanovia i szesc oczek przed Watra Bialka Tatrzanska.

Spójrzmy jeszcze na czwarta lige podkarpacka. Igloopol Debica wygrywa w Pisarowicach z miejscowym LKS-em 1:0. Bramke na wage trzech punktów zdobyl Dawid Szczepanik w 16 minucie spotkania. Z kolei Rzemieslnik Pilzno wygral w Pruchniku ze Startem 2:1. W tabeli ligowej prowadzi Wolczanka Wólka Pelkinska, Rzemieslnik Pilzno jest czwarty, zas Igloopol Debica na ósmym miejscu.