Warszawa: Legia bezsilna w rywalizacji z Bruk Bet Termalika Nieciecza

Warszawska Legia nadal bez zwyciestwa w rywalizacji z Bruk Bet Termalika Nieciecza. Zespól trenera Czeslawa Michniewicza zremisowal ze stolecznym zespolem 1:1. Byl to czwarty pojedynek obu druzyn w historii i drugi remis, jaki ekipa z Malopolski odniosla na stadionie przy Lazienkowskiej.

Zespól z Malopolski w dotychczasowych trzech pojedynkach nie odniósl porazki z utytulowanym zespolem, wygrywajac dwa pojedynki i jeden remisujac. Tym razem warszawski zespól, który w czwartek odpadl z rozgrywek Ligi Europejskiej chcial przelamac zla passe. Na dodatek przed tygodniem przed wlasna publicznoscia pilkarze trenera Jacka Magiery zostali skarceni przez ostatnia druzyne Lotto Ekstraklasy – Ruch Chorzów. Specjalna premia motywacyjna i ostatnie porazki mialy zmotywowac zespól stoleczny. Natomiast gracze trenera Czeslawa Michniewicza nie zamierzali oddawac punkty warszawianom. Mimo ze kontuzja wykluczyla Vlastmira Jovanovica, to do stolicy pojechali juz Guilherme oraz Artiem Putivcev, a takze Dalibor Pleva.

Juz po 10 minutach spotkania zespól z Niecieczy mógl prowadzic na Lazienkowskiej 2:0. Dwie idealne sytuacje mial Vladislavs Gutkovskis, jednak lotewskiego napastnika Sloników wyczul bramkarz Legii Arkadiusz Malarz. W ciagu kolejnych minut przewage na zielonej murawie mieli gracze warszawscy, jednak nie potrafili sobie wypracowac idealnej akcji do strzalu. W 22 minucie w pole karne stolecznej druzyny przedarl sie Samuel Stefanik i po minieciu trzech obronców Legii pokonal golkipera gospodarzy. Cztery minuty pózniej pomocnik zespolu z Niecieczy mógl po raz drugi pokonac Malarza, jednak tym razem pilka o centymetry minela slupek bramki miejscowych. Od tej pory pilkarze Legii przyspieszyli i w 37 minucie wyrównali straty. Dosrodkowanie Guilherme przedluzyl Miroslav Radovic i pokonal Krzysztofa Pilarza.

Po przerwie w barwach Bruk Bet Termaliki zaprezentowal sie Roman Gergel, który zastapil Patricka Misaka. Jednak znów bardziej aktywni byli gospodarze. W 50 minucie Odjidja-Ofoe silnym strzalem z dystansu próbowal zaskoczyc Pilarza, jednak futbolówka minela slupek bramki zespolu z Niecieczy. W 63 minucie Gergel wykonywal rzut wolny, a pilka minimalnie poszybowala nad poprzeczka. W odpowiedzi wprowadzony Kasper Hämäläinen w idealnej sytuacji strzelil w swiatlo bramki, jednak bramkarza zespolu z Niecieczy wyreczyl Patryk Fryc.

Kolejne minuty przewagi druzyny stolecznej nie przekladaly sie na okazje strzeleckie. Trener Jacek Magiera wprowadzil na plac gry Michala Kucharczyka i Valerija Kazaiszwiliego, jednak nie poprawilo to jakosci gry warszawian. Nadal Legia atakowala, a pilkarze z Niecieczy umiejetnie sie bronili. W ostatnich minutach tego spotkania goscie nie podejmowali ryzyka gry ofensywnej, czekali na kontry i umiejetnie sie bronili. Ostatecznie wynik tego spotkania sie nie zmienil i obie druzyny podzielily sie punktami po remisie 1:1.

W tabeli Bruk Bet Termalika Nieciecza ma 35 punktów i dzieki niedzielnemu remisowi wskakuje na piate miejsce, wyprzedzajac Zaglebie Lubin. W kolejnym spotkaniu zespól trenera Czeslawa Michniewicza podejmie na wlasnym stadionie druzyne chorzowskiego Ruchu. Do tej rywalizacji dojdzie w sobote o godzinie 18.

Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:1)

sedziowal: Mariusz Zlotek (Stalowa Wola).

widzów: 14 163.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Lukasz Broz, Artur Jedrzejczyk, Michal Pazdan, Adam Hloušek – Guilherme (od 81 min. Michal Kucharczyk), Michal Kopczynski (od 81 min. Waleri Kazaiszwili), Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radovic – Tomáš Necid (od 63 min. Kasper Hämäläinen).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Przemyslaw Szarek, Artem Putiwcew, Guilherme – Dávid Guba, Mateusz Kupczak, Samuel Štefánik (od 79 min. Wolodymyr Kowal), Bartlomiej Babiarz, Patrik Mišák (od 46 min. Roman Gergel) – Vladislavs Gutkovskis.