Tarnowskie siatkarki pokonuja akademiczki z Lublina [ZDJECIA]

W drugiej lidze siatkówki kobiet druzyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowaly na wlasnym parkiecie zespól AZS Uniwersytetu Marii Curie Sklodowskiej Lublin.

W pierwszej rundzie tarnowianki wygraly po pieciosetowej walce, teraz nie mogly sobie pozwolic na strate punktu. Jednak te mysli bardzo sparalizowaly poczynania zespolu trenera Michala Betleji. W pierwszej partii zawodzilo przyjecie oraz gra blokiem. Za to rywalki punktowaly bledy tarnowskiego zespolu wygrywajac pierwszego seta 25:15.

W drugiej partii nieco lepiej grajace tarnowianki dotrzymywaly kroku lubliniankom, jednak w ostatnim etapie tej odslony, popelnily kilka bledów. W efekcie prowadzac lublinianki 24:20 musialy postawic kropke nad i. Jednak trudna zagrywka Oliwii Michalak szybko rozwiala te zamiary i gospodynie doprowadzily do remisu po 24. Chwile potem po wygranej 27:25 tarnowianki doprowadzily do remisu.

Trzeci set pokazal, ze gospodynie weszly na wlasciwy tor. Rywalki nie mogly przebic sie przez blok gospodyn i mialy problemy z odbiorem zagrywki. Ostatecznie 25:18 i miejscowe objely prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartym secie znów przewaga siatkarek z Tarnowa, która zostala roztrwoniona w ostatnich fragmentach seta. Wszystko jednak skonczylo sie pomyslnie, bo podopieczne trenera Michala Betleji wygrywajac 26:24 zapisaly na swoim koncie trzy punkty po wygranej 3:1.

Zadowolona z wystepu i faktu, ze trener daje jej szanse na gre w pierwszej szóstce byla Malgorzata Barszcz

-Stres i plan jaki narzucilysmy sobie przed spotkaniem, zjadl nas na poczatku meczu – podsumowala rywalizacje z lubliniankami najlepsza na parkiecie atakujaca Magdalena Dynarowicz

Trener Michal Betleja po raz kolejny zwraca uwage, ze jego zawodniczki to nie sa maszynki do wygrywania

Siatkarki Szóstki Mielec w tym tygodniu pauzowaly bo swoja przegrana rywalizacje z San Pajda Jaroslaw rozegraly ponad miesiac temu. W tabeli na pozycji lidera Grupa Azoty PWSZ Tarnów, punkt przed siatkarkami z Jaroslawia. Trzecie miejsce zajmuje ekipa z Mielca. Za tydzien tarnowianki zagraja w Sedziszowie Malopolskim z ekipa Marby, natomiast Szóstka podejmie Tomasovie Tomaszów Lubelski.