Bledy sedziów pozbawiaja tarnowskich koszykarzy wygranej [ZDJECIA]

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w ramach 10.kolejki trzeciej ligi podejmowali na wlasnym parkiecie zespól UKS Regis Wieliczka. Tarnowianie jak i rywale do tej pory doznali w lidze jednej porazki.

To wlasnie koszykarze z miasta soli w drugiej rundzie na wlasnym parkiecie pokonali zespól tarnowski. Dzis byla okazja do rewanzu. W pierwszych minutach prowadzenie objeli tarnowianie, jednak chwile potem kilka punktów przewagi uzyskali goscie. Dzieki celnym rzutom za trzy punkty, spokojnie prowadzili w pierwszej polowie nawet róznica pietnastu oczek. Jednak na dwie minuty przed syrena konczaca druga kwarte, dzieki dobrej skutecznosci Dawida Szewczyka, róznica zmalala do dwóch punktów, jednak chwile potem wszystko wrócilo do normy. Po zmianie stron, znów przestój tarnowskich koszykarzy kosztowal ich duza strate, która gonili niemal do 39 minuty. Wtedy to objeli prowadzenie 72:71. Festiwal fauli i bledów sedziowskich sprawil, ze to koszykarze Regisu Wieliczka cieszyli sie z wygranej 79:74. Po koncowej syrenie tarnowska druzyna zlozyla protest w zwiazku z licznymi bledami popelnianymi przez sedziów. Mieli zastrzezenia co do odgwizdywanych fauli, czy tez braku reakcji na bledy kroków czy tez trzech sekund. Ostatecznie jednak wynik z parkietu zostal uznany i nie zmienia to faktu, ze MUKS 1811 Unia Tarnów po tej kolejce spadnie na trzecia lokate.

Zdenerwowany po spotkaniu byl trener tarnowskiej druzyny Krzysztof Wawrzonek

Punkty dla tarnowskiej druzyny zdobyli: Szewczyk 40, Sulowski 20, Stawarski 7, Niemczura 5, Bogusz 2.