Pilka reczna: Wygrana MOSiR Bochnia, porazka SPR Tarnów [ZDJECIA]

W pierwszej lidze mezczyzn, pilkarze reczni SPR PWSZ Tarnów podejmowali zespól MKS Kalisz. W drugiej cenne zwyciestwo na swoim koncie zapisuja szczypiornisci MOSiRu Bochnia.

Na parkiecie w tarnowskiej hali PWSZ, rywale od pierwszych minut narzucili swój styl gry, broniac i dobrze rozgrywajac w ataku. Tarnowianie grzeszyli nieskutecznoscia, co szybko wykorzystywali rywale. W 10 minucie bylo juz 8:3 dla Kalisza i goscie mieli mecz pod kontrola. Chwilowe zrywy miejscowych na nic sie zdawaly, bo goscie szybko odpowiadali celnymi trafieniami. Do przerwy bylo 18:11, a po zmianie stron obraz gry sie nie zmienial. Gospodarze dzieki trafieniom Daniela Dutki i Lukasza Szatki nie powiekszala strat. Ostatecznie SPR PWSZ Tarnów ulegl MKS Kalisz 24:30.

-Od poczatku ten mecz nie ukladal sie dla nas dobrze – podsumowal rywalizacje z kaliszanami rozgrywajacy tarnowski Lukasz Nowak

-Rywale dokladnie nas rozpracowali – mówil po meczu bramkarz SPR PWSZ Dawid Ciochon

-Mój zespól coraz pewniej czuje sie na parkietach pierwszej ligi – podkresla grajacy trener zespolu z Kalisz Bartlomiej Jaszka

-Ten mecz przegralismy slabym atakiem – podsumowal rywalizacje trener zespolu z Tarnowa Marcin Ogarek

Bramki dla tarnowian zdobyli:Dutka 7, Szatko 6, Misiewicz i Nowak po 4 oraz Kowalik 3.

Za tydzien podopieczni trenera Marcina Ogarka zmierza sie z MKSem w Chrzanowie, zas za dwa tygodnie podejma graczy Moto – Jelcza Olawy.

***

W drugiej lidze mezczyzn cenne zwyciestwo na swoim koncie zapisuja szczypiornisci MOSiRu Bochnia, którzy na wlasnym parkiecie pokonali Grunwald Ruda Slaska 34:27. Po wyrównanej pierwszej polowie, po której gospodarze prowadzili 18:16, w drugiej czesci meczu dominowali juz bochnianie.

Bramki dla szczypiornistów z miasta soli zdobyli: Najuch, Karwowski i Zubik po 6, Pach 5, Imiolek, Bujak, Janas i Urbanowicz po 2 oraz Orzechowski i Gabiga po 1.