Lotto Ekstraklasa: Koniec serii Bruk Bet Termaliki Nieciecza [ZDJECIA]

Po siedmiu spotkaniach bez porazki, zespól Bruk Bet Termaliki Nieciecza musial uznac wyzszosc krakowskiej Wisly. Spotkanie, które rozegrane zostalo w piatkowy wieczór na stadionie w stolicy Malopolski. Gracze Bialej Gwiazdy ostatecznie wygraly ze Sloniami 2:0.

Krakowianie dzieki zwyciestwu opuscili ostatnie miejsce w tabeli, a niecieczanie zmarnowali szanse na objecie pozycji lidera. Juz w 5 minucie dosrodkowanie Denisa Popovica omal nie zakonczylo sie bramka, ale Zdenek Ondrášek nie siegnal glowa pilki i futbolówka poleciala obok slupka. Po chwili czeski napastnik Bialej Gwiazdy uderzyl z dystansu wprost w jednego z obronców. Bruk Bet Termalica próbowala odpowiedziec po akcji Vladislavsa Gutkovskisa, ale ten naciskany przez rywala kopnal ponad bramka. W 25 minucie Patryk Malecki strzelil z osiemnastu metrów wprost w rece Krzysztofa Pilarza. Jednak po chwili gospodarze cieszyli sie juz jednak ze zdobytej bramki. Malecki z Popovicem na krótko rozegrali rzut rozny i ten pierwszy dosrodkowal wprost na glowe Ondráška, który celnym trafieniem umiescil futbolówke w bramce zespolu z Niecieczy. Tuz przed przerwa szanse na wyrównanie mieli goscie. Guilherme wrzucil pilke z kornera, ale Gutkovskis niecelnie glówkowal. Wislacy mogli jeszcze pokusic sie o kolejnego gola, gdy Ondrášek ogral w szesnastce Artema Putiwcewa, a jego mocny strzal obronil bramkarz Bruk Bet Termaliki. Futbolówka spadla pod nogi Mateusza Zachary, a z linii bramkowej wybil ja Patryk Fryc.

Po zmianie stron niecieczanie próbowali doprowadzic do remisu. Po wrzutce z lewego skrzydla Dalibora Plevy Vlastimir Jovanovic próbowal ograc Arkadiusza Glowackiego, ale doswiadczony obronca zdolal go zablokowac. Ponownie aktywny byl równiez Gutkovskis, ale jego kolejna glówke pewnie obronil bramkarz Wisly Lukasz Zaluska. „Biala Gwiazda” podwyzszyla prowadzenie w 69. minucie. Sedzia odgwizdal rzut karny po watpliwym faulu Fryca na Maleckim, a jedenastke pewnym strzalem w srodek bramki wykorzystal Ondrášek. Do konca meczu trwala niemoc pilkarzy Bruk Bet Termaliki. W kolejnych dwóch akcjach najpierw Guilherme uderzyl z rzutu wolnego wprost w Zaluske, a potem Mateusz Kupczak kopnal zza szesnastki wysoko nad poprzeczka. Ostatecznie Wislacy pokonali zespól z Niecieczy 2:0.

-Wisla nie jest slabym zespolem, mimo ze zajmowala ostatnia lokate – mówil po meczu napastnik Bruk Bet Termaliki Vladislavs Gutkovskis

Niezadowolony z wyniku byl równiez pomocnik zespolu z Niecieczy Dalibor Pleva, który w barwach Sloni rozegral 150 mecz

-Na swoja korzysc rozstrzygnelismy wazny mecz – podsumowal rywalizacje trener krakowskiej Wisly Dariusz Wdowczyk

-Mielismy pecha w tym spotkaniu – to slowa trenera Bruk Bet Termaliki Czeslawa Michniewicza

Pilkarze z Niecieczy mimo porazki zajmuja trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Kolejne spotkanie rozegraja juz w piatek. Ponownie druzyna trenera Czeslawa Michniewicza bedzie musiala rywalizowac na wyjedzie, tym razem w Gliwicach z miejscowym Piastem.