Pilka reczna: Fatalna passa mielczan, nieudany debiut trenera Ogarka

Dwie porazki i jedno zwyciestwo – to bilans szczypiornistów z naszego regionu. Porazki zanotowaly mielecka Stal oraz SPR PWSZ Tarnów. Honor obronili jedynie pilkarze reczni MOSiRu Bochnia, którzy wygrali przed wlasna publicznoscia.

Szczypiornisci SPR Stali Mielec doznali w piatek szóstej porazki w sezonie. Zespól trenera Lukasza Rybaka mimo ambitnej postawy przegral na wlasnym parkiecie z KPR Legionowo 24:30. Goscie z Mazowsza z zimna krwia wykorzystali niemal kazdy blad rywali. To wlasnie krótkie przestoje gospodarzy z koncówki pierwszej polowy i samego poczatku drugiej czesci meczu zadecydowaly o wyniku. Stal zaczela dobrze i w 12. minucie wygrywala 7:5. Minute przed przerwa po golu Jakuba Klody gospodarze prowadzili jeszcze 12:11, ale w ciagu kolejnych kilkudziesieciu sekund dali sobie rzucic trzy bramki. Podobnie bylo tuz po zmianie stron. Najpierw Chodara i Kloda doprowadzili do remisu 14:14, ale niecale 180 sekund pózniej Legionowo wygrywalo juz 18:14. Losy meczu rozstrzygniete byly w 48. minucie, gdy przewaga Legionowa wzrosla do szesciu trafien. Stal szarpala i starala sie gonic wynik, ale jej próby zatrzymywal bramkarz z Legionowa. Porazka 24:30 z zespolem z Mazowsza i mielecka Stal nadal musi czekac na przelamanie. Z druzyna z Legionowa przegrala po raz trzeci z rzedu.

Bramki dla mielczan zdobyli: Chodara 7, Krepa 5, Wilk i Kawka po 3, Kloda i Kirylenko po 2 oraz Janyst i Wypych po 1.

W pierwszej lidze pilki recznej mezczyzn zespól SPR PWSZ Tarnów wyjechal do Piekar Slaskich na pojedynek z miejscowa Olimpia. Byl to pierwszy mecz pod wodza trenera Marcina Ogarka, który niedawno zastapil na stanowisku przechodzacego do Górnika Zabrze Ryszarda Skutnika. Zespól gospodarzy znakomicie rozpoczal spotkanie i juz w siódmej minucie prowadzil czterema bramkami. Po slabym poczatku spotkania zespolowi tarnowskiemu nie udalo sie odzyskac inicjatywy na parkiecie. Na przerwe zawodnicy schodzili przy wyniku 16:12 dla gospodarzy. Druga polowe otworzyl Albert Sanek skutecznym rzutem dla zespolu z Tarnowa. Jednak chwile pózniej defensywa SPR-u byla bezradna wobec ataków gospodarzy, którzy w przeciagu kilkudziesieciu sekund az trzykrotnie umiescili pilke w bramce. Do samego konca gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Podopieczni Marcina Ogarka nie potrafili znalezc sposobu na powstrzymanie ich ataków i poniesli trzecia w sezonie porazke 36:30.

Bramki dla zespolu z Tarnowa zdobyli: Nowak 9, Szatko 6, Misiewicz i Sanek po 4, Wajda 2 oraz Spieszny, Kowalik, Dutka, Jewula i Niemiec po 1. Za tydzien tarnowska druzyna podejmie we wlasnej hali ekipe KSSPR Konskie.

W drugiej lidze pilki recznej mezczyzn MOSiR Bochnia podejmowal na wlasnym parkiecie zespól Orla Przeworsk. Po wyrównanej pierwszej polowie, gospodarze w drugiej czesci meczu stworzyli sobie przewage, która powiekszali do koncowej syreny. Ostatecznie wygrali 34:23.

Bramki dla bochnian zdobyli: Najuch 7, Bujak i Karwowski po 5, Janus 4, Imiolek 3, Orzechowski i Pach po 2 oraz Janas, Jewiarz, Urbanowicz i Rogóz po 1. Za tydzien gracze trenera Marcina Bozka wyjezdzaja do Zawiercia, gdzie zmierza sie z miejscowym Viretem.