Limanovia i Polan Zabno – faworyci do awansów? [ZDJECIA]

Pilkarze czwartej ligi malopolskiej i tarnowskiej okregówki rozegrali kolejne mecze. Na kandydata do awansu do trzeciej ligi wyrasta druzyna Limanovii, zas w pierwszej grupie tarnowskiej okregówki – Polan Zabno. W drugiej grupie zespoly z czolówki solidarnie podzielily sie punktami.

W czwartej lidze malopolskiej Limanovia nie zwalnia tempa. Tym razem pokonala zespól Glinika Gorlice 5:1. Trzy punkty na swoje konto zapisuja pilkarze Popradu Muszyna po zwyciestwie nad zespolem BKS Bochnia 4:3. W niedzielnych spotkaniach Sokól Borzecin niespodziewanie ulegl Klubowi Sportowemu Tymbark 0:4, Luban Maniowy gromi Jadowniczanke 6:0. GKS Drwinia nie sprostal Wolanii Wola Rzedzinska i ulegl 1:2, takim samym wynikiem zakonczyl sie pojedynek w Szczyrzycu, gdzie miejscowy Orkan przegral z Popradem Rytro. Tarnovia przerwala serie spotkan bez porazki. Ulegla na wlasnym stadionie graczom Barciczanki 0:1, a bramke na wage trzech punktów dla zespolu z Barcic zdobyl w 11 minucie Tomasz Zawislan. Porazke zanotowala równiez druzyna Skalnika Kamionka Wielka, która przegrala z Watra Bialka Tatrzanska 0:1.

Pilkarze tarnowskiej okregówki rozegrali szósta kolejke spotkan. W jedynym sobotnim spotkaniu padl bezbramkowy remis. W Siedlcu, futbolisci miejscowego Górnika mierzyli sie z Olimpia Bucze. W niedzielnych meczach Radlovia ulegla Okocimskiemu Brzesko 1:3, Strazak Mokrzyska wygrywa z Dunajcem Zakliczyn 3:2, Rylovia gromi pilkarzy Orla Debno 6:0, zas lider Polan Zabno zwycieza z Pagenem Gnojnik 2:1. Olimpia Wojnicz pokonala swoja imienniczke z Kat 2:0, a Dunajec Mikolajowice ulegl Naprzodowi Sobolów 0:2.

W grupie drugiej Ikar Odporyszów ulegl Zorzy Zaczarnie 1:3, Lukovia równiez nie wykorzystala atutu wlasnego boiska i ulegla GLKSowi Gromnik 1:2. W meczu na szczycie Wisla Szczucin remisuje z LKS Nowa Jastrzabka 1:1. LKS Wietrzychowice przegral z Klubem Sportowym ze Smigna 2:6, skromne zwyciestwo i pierwsze punkty pilkarzy Dunajca Zbylitowska Góra, którzy pokonali Victorie Koszyce Male 1:0. W pierwszym niedzielnym pojedynku drugi zespól Bruk Bet Termaliki podejmowal druzyne spadkowicza z czwartej ligi – Tuchovie. Obie ekipy w tym roku sa bardzo zdeterminowane, by awansowac klase wyzej. Juz w 6 minucie gospodarze, wzmocnieni czterema pilkarzami z pierwszej druzyny prowadzili 1:0. Bezposrednio z rzutu wolnego bramke zdobyl Szczepan Kogut. Gdy wydawalo sie ze kolejne bramki to kwestia minut, pilkarze Tuchovii bardziej zaciesnili srodek placu gry i ruszyli do przodu. Kwadrans po zmianie stron najpierw Konrad Makowski, piec minut pózniej Filip Plachno wyprowadzili zespól tuchowski na prowadzenie. Dlugo nie cieszyli sie nim, bo najpierw Marcin Szumlanski, a chwile potem Volodymir Koval z powrotem dali prowadzenie gospodarzom. Jednak w 80 minucie chwila dekoncentracji w defensywie Sloników kosztowala ich rzut karny i utrate bramki. Do konca zawodnicy Bruk Bet Termaliki próbowali odmienic losy spotkania, jednak rywale skoncentrowali sie na obronie i dowiezli do konca cenny punkt po remisie 3:3.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Ciezkowianka wygrywa w Dabrowie Tarnowskiej z Dabrovia 2:1.