Pilka reczna: Porazka mielczan i wygrana SPR Tarnów

Rozgrywki rozpoczeli pilkarze reczni PGNiG Superligi oraz pierwszej ligi. W pierwszym spotkaniu mielecki SPR Stal musial uznac wyzszosc rywala. W pierwszej lidze od wygranej rozgrywki rozpoczynaja tarnowianie pod wodza trenera Ryszarda Skutnika.

W 1. kolejce PGNiG Superligi Mezczyzn mielecka Stal przegrala we wlasnej hali z druzyna MMTS Kwidzyn 22:28. Goscie byli faworytem tego spotkania, ale nie wszystko im sie ukladalo od poczatku meczu. W pierwszej czesci nie do zatrzymania byl mielecki duet Piotr Krepa – Wiktor Kawka. Gdyby nie trafienia Marka Szpery i Michala Pereta, wynik wygladalby zdecydowanie gorzej dla kwidzynian. Zespoly zeszly na przerwe przy rezultacie remisowym po 12, co zapowiadalo spore emocje w drugiej polowie. Po stronie gospodarzy zaczely mnozyc sie bledy, a kontry z zimna krwia wykorzystywal jeden z najlepszych na placu, Adrian Nogowski. Stal miala wprawdzie swoje szanse, ale zabraklo skutecznosci, nawet z karnych. W decydujacych momentach do gry wlaczyl sie takze golkiper MMTS-u, Krzysztof Szczecina.

Bramki dla mielczan zdobyli: Krepa i Kawka po 5, Chodara 4, Wilk 3, Basiak 2 oraz Janyst, Wypych i Dementiev po 1.

W pierwszej lidze SPR PWSZ Tarnów rozpoczal sezon od wygranej nad beniaminkiem drugim zespolem ViVe Tauron Kielce. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika mieli w pierwszej polowie problemy z osiagnieciem przewagi. Kielczanie dotrzymywali kroku tarnowskiej druzynie, jednak w drugiej czesci inicjatywa nalezala do tarnowian. O zwyciestwie zadecydowalo ostatnie dziesiec minut, w których po dwa trafienia zaliczyli Lukasz Nowak i Jakub Kowalik. Pierwszy z nich swietnie sprawdzal sie jako egzekutor karnych, nie zmarnowal bowiem zadnego z czterech rzutów. Ostatecznie tarnowianie wygrali 30:23.
Bramki dla tarnowskiej druzyny zdobyli: Kowalik 8, Mogielnicki 6, Nowak 5, Dutka, Szatko i Wajda po 3 oraz Niemiec 2.