II liga kobiet: Trzecia wygrana pilkarek Tarnovii [ZDJECIA]

Trzecia kolejke spotkan rozegraly pilkarki w drugiej lidze malopolskiej. Druzyna Tarnovii podejmowala zespól SMS Niemce, który jest tegorocznym beniaminkiem. Ekipa z Lubelszczyzny jak na razie nie zdobyla punktów.

W pierwszej polowie tarnowianki dlugo meczyly sie z rywalkami. Co prawda prowadzily po rzucie karnym w 10 minucie, wykorzystanym przez Justyne Kapustke, ale 20 minut pózniej moglo byc 1:1, gdyby zawodniczki SMSu wykorzystaly jedenastke. Piec minut pózniej bylo juz 2:0 bo ponownie do bramki celnie trafila Kapustka. Pózniej dwukrotnie Agnieszka Derus pokonala bramkarke zespolu z Lubelszczyzny, a przed przerwa wynik na 5:0 ustalila Paulina Walaszek. W drugiej polowie druzyna Tarnovii nie forsowala tempa, a dodatkowo w ataku nie potrafila skutecznie wykorzystac kilku stuprocentowych akcji. Goscie zmniejszyli straty, bo najpierw w 57 minucie Alicja Bijak celnie strzelila z jedenastu metrów, a kwadrans pózniej Katarzyna Kot ustalila wynik meczu na 5:2 dla Tarnovii.

– Na poczatku troche zlekcewazylysmy rywala – mówila po meczu grajaca trener Tarnovii Klaudia Gajdur

TARNOVIA – SMS NIEMCE 5:2 (5:0)

Bramki: Justyna Kapustka 10 karny, 35, Agnieszka Derus 38, 41, Paulina Walaszek 43 – Alija Bijak 57 karny, Katarzyna Kot 74

Zólta kartka: Klaudia Gajdur (Tarnovia)

Czerwona kartka: Natalia Kuziel (SMS Niemce)

Sedziowaly: Angelika Rosiek oraz Karolina Imiolo i Sylwia Wiatr

Tarnovia: Wrona – Gajdur, Hynek (od 27 min. Zegarlicka; od 73 min. Wojdak), Stando, Kapka, Walaszek, Derus, Trytek, Kapustka (od 73 min. Latka), Piwowarczyk, Gebica.

SMS Niemce: Malek – Bartnik, Budzynska (od 77 min. Urban), Bujalska (od 88 min. Stefaniak), Kosik, Bijak, Kuziel, Polanska (od 88 min. Tomasiak), Kot, Garbacz (od 55 min. Walasek), Korzelowska.