Wysokie zwycięstwo tarnowskich siatkarek w Częstochowie. Finał coraz bliżej!

inbound7997201889747682654

W pierwszym meczu półfinałowym play-off 1. Ligi siatkówki kobiet tarnowskie siatkarki nie dały szans zespołowi Częstochowianki Częstochowa wygrywając na wyjeździe 3:0.

„Żyrafy” już od początku pierwszego seta narzuciły swój styl gry i uzyskały kilkupunktową przewagę. Dobrze radziła sobie zwłaszcza Magdalena Szabó. Ostatecznie tą partię Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów wygrała 25:17.

W drugiej partii tarnowski zespół od początku wyszedł na wysokie prowadzenie (5:1). Gospodynie podopiecznym Marcina Wojtowicza zagroziły pod koniec seta, zmniejszając stratę do dwóch punktów jednak ostatnie słowo znów należało do zespołu z Tarnowa, który wygrał 25:21.

Trzeci set przebiegał pod kontrolą „Żyraf”, a ostateczny cios Częstochowiance zadała atakiem ze środka Magdalena Ociepla. Tarnowianki wygrywają w Częstochowie i już tylko jeden mecz dzieli ich od awansu do finału 1 ligi siatkówki kobiet.

MVP: Wiktoria Kowalska

Częstochowianka Częstochowa – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(17:25, 21:25, 21:25)