Tarnowskie siatkarki się nie zatrzymują! Cenna wygrana w Poznaniu

IMG 0058 Easy Resize.com

W przedostatniej kolejce zmagań 1. Ligi siatkówki kobiet siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrały w Poznaniu z tamtejszą Eneą Energetyką 3:1  (20-25, 31-29, 25-19, 25-17).

Tarnowskie „Żyrafy” jechały do Poznania pewne awansu do fazy play-off. Miejscowe siatkarki miały za sobą świetną serię sześciu zwycięstw z rzędu i celem tarnowianek było jej przerwanie. Plan został zrealizowany w 100%. Mimo wygranego pierwszego seta ze strony gospodyń to podopieczne Marcina Wojtowicza zwyciężyły w kolejnych rozegraniach. Bardzo aktywne były Klaudia Świstek, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz czy Magdalena Szabó.

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Magdalena Ociepa, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Agnieszka Cur-Słomka, Adrianna Kukulska, Gabriela Ponikowska, Karolina Szczygieł-Głód.

Najlepszą zawodniczką meczu uznana została Gabriela Ponikowska. W pierwszej fazie play-off, tarnowianki zagrają z KSS Karpaty Krosno.