Sandecja Nowy Sącz się przełamała! Jest zwycięstwo z Puszczą Niepołomice

sandecja puszcza 03 2022

Sandecja Nowy Sącz wygrała 1:0 (0:0) z Puszczą Niepołomice w 24. kolejce piłkarskiej I ligi. Tym samym podopieczni Dariusza Dudka przerwali serię 7 meczów bez zwycięstwa. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukasz Zjawiński.

Sandecja rozpoczęła z animuszem i dużą ochotą na szybkie objęcie prowadzenia. Gospodarze przeważali, ale Puszcza też starała się przedostać pod bramkę biało-czarnych. W pierwszym kwadransie spotkania zabrakło bardzo groźnych okazji strzeleckich.

Około 18. minuty Damian Chmiel próbował uderzać z dystansu, ale bardzo niecelnie. Po stronie Puszczy próbował w 30. minucie Łukasz Wroński. Piłka po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką.

Sądeczanie przez moment cieszyli się w 37. minucie spotkania, gdy po uderzeniu Maissy Falla piłka odbiła się od obrońcy Puszczy i wpadła do bramki. Gol nie został uznany z powodu spalonego.

Goście z Niepołomic jeszcze przed przerwą mieli dość dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale po podaniu Łukasza Wrońskiego, Rafał Boguski kopnął piłkę w sam środek bramki i Dawid Pietrzkiewicz złapał ją bez problemu.

Po zmianie stron na boisku było dużo walki, ale oba zespoły długo nie stworzyły zagrożenia pod bramkami. W 64. minucie próbował sprzed pola karnego Bartłomiej Kasprzak, ale nieczysto trafił w piłkę, a strzał był bardzo niecelny. Do siatki nie trafił też Łukasz Zjawiński w 73. minucie, gdy miał okazję wykorzystać nieporozumienie obrońcy Łukasza Sołowieja z bramkarzem Puszczy Gabrielem Kobylakiem.

Od 82. minuty Sandecja prowadziła 1:0. Faulowany w polu karnym był Łukasz Zjawiński. Kilka minut sprawdzania powtórek VAR i sędzia ponownie wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał sam Zjawiński, zdobywając swoją czwartą bramkę po przyjściu do Sandecji Nowy Sącz.

Rezerwowy Błażej Szczepanek miał okazję podwyższyć na 2:0 w 87. minucie potyczki, ale uderzenie lewą nogą minimalnie minęło słupek bramki Puszczy Niepołomice.

Mimo 8 doliczonych minut do regulaminowego czasu gry, wynik już się nie zmienił. Sandecja pokonała Puszczę i przełamała serię 7 spotkań bez wygranej.

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

1:0 – Łukasz Zjawiński – 82′

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Rafał Kobryń (57′ Łukasz Kosakiewicz), Kornel Osyra, Dawid Szufryn, Tomasz Boczek, Tomasz Nawotka – Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak, Robert Janicki (57′ Błażej Szczepanek) – Łukasz Zjawiński (90′ Svetoslav Dikov).

Puszcza: Gabriel Kobylak – Kamil Kościelny, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński, Marcel Pięczek (76′ Sebastian Górski) – Grzegorz Aftyka (67′ Jakub Bartosz), Wojciech Hajda, Jakub Serafin (76′ Kacper Cichoń, Łukasz Wroński (67′ Emile Thiakane) – Rok Kidric, Rafał Boguski (56′ Hubert Tomalski).

Żółte kartki: Rafał Kobryń, Robert Janicki, Kornel Osyra, Tomasz Boczek (Sandecja), Łukasz Wroński, Grzegorz Aftyka, Jakub Serafin, Tomasz Tułacz (z ławki) (Puszcza).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).