II liga koszykówki: UKS Żak Nowy Sącz uległ Pałacowi Młodzieży Tarnów. Zacięty mecz!

uks zak ns fb

Koszykarki UKS Żak Nowy Sącz przegrały 72:78 z MKS Pałac Młodzieży Tarnów w meczu II ligi koszykarek. Spotkanie rozgrywane w Nowym Sączu rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce.

Pierwsza połowa należała do sądeckiej drużyny. Po dwóch kwartach było 45:38. W II części spotkania, a w szczególnie w czwartej kwarcie przyjezdne z Tarnowa spisały się lepiej i odrobiły straty. Dogrywka rozpoczęła się przy stanie 61:61.

W tarnowskim zespole najwięcej punktów – 21 – zdobyła Paulina Liszka. Natomiast w zespole sądeckiego Żaka najskuteczniejsza była Sabina Kosakowska, która zaliczyła 17 oczek.

Po 13 meczach w grupie II II ligi UKS Żak Nowy Sącz zajmuje III, a tarnowski Pałac Młodzieży II miejsce w tabeli. Prowadzi MTS Ikar Niepołomice.

UKS Żak Nowy Sącz – Pałac Młodzieży Tarnów 72:78 (18:15, 27:23, 11:17, 11:12, d: 5:11)

Sędziowali: Mariusz Nowacki oraz Tadeusz Zimowski.

UKS Żak: Sabina Kosakowska 17, Diana Kosakowska 14, Anna Orzeł 13, Paulina Lipińska 8, Martyna Sommer 7, Katarzyna Nowak 5, Klaudia Chatys 6, Kamila Sowa 2, Martyna Oracz, Martyna Jakubczyk, Sylwia Feryńska, Sonia Skoczeń.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 21 (3×3), Natalia Malaga 19 (1×3), Katarzyna Śmiertka 16 (2×3), Barbara Śmiertka 7 (1×3), Debra Sajdak-Malec 6, Magdalena Maksymowicz 5 (1×3), Emilia Wawrzon 4, Katarzyna Pasek, Aleksandra Kopacz, Karolina Korcyl, Sylwia Słowik.