Sandecja znów nie mogła wygrać. Odra Opole lepsza na zakończenie 2021 roku

sandecja odra 12 2021

Nieudane zakończenie 2021 roku dla Sandecji Nowy Sącz. Biało-czarni w meczu 20. kolejki I ligi przegrali 1:2 z Odrą Opole. Oba gole stracili z rzutów karnych. Podopieczni Dariusza Dudka mimo czwartego kolejnego meczu rozgrywanego w Nowym Sączu, znów nie byli w stanie wygrać na swoim terenie. Kolejny mecz ligowy w lutym 2022 roku.

Sandecja zaatakowała od pierwszych minut i dość szybko niezłą okazję miał Rafał Kobryń. Mocny strzał z 16 metrów wybił na róg bramkarz Odry Mateusz Kuchta. Po kwadransie gry było już 1:0. Damian Chmiel krótko rozegrał rzut rożny z Bartłomiejem Kasprzakiem, który dośrodkował w pole karne, a tam pewnym strzałem głową popisał się Kornel Osyra.

Goście z Opola byli aktywni i próbowali przedostawać się pod bramkę sądeckiej drużyny, ale nie stwarzali groźnych okazji strzeleckich. Dopiero w 43. minucie strata Sandecji na własnej połowie zaowocowała stratą bramki. Po kontrataku faulowany w polu karnym był Mateusz Marzec. Rafał Kobryń zarobił żółtą kartkę, a Tomas Miknic wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Sandecja chciała – podobnie jak na początku meczu – odważnie zaatakować rywala. Zaowocowało to groźnym strzałem Darmira Sovsicia z 51. minuty, który z trudem obronił golkiper Odry Opole. Następnie w 57. minucie w światło bramki strzelał Błażej Szczepanek, ale Mateusz Kuchta nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na biało-czarnych. Mateusz Marzec był faulowany w polu karnym, ale sędzia wskazał na wapno po 7 minutach konsultacji z wozem VAR i po osobistym sprawdzeniu powtórek. Rzut karny w 70. minucie wykorzystał Tomas Mikinic. Dodajmy, że Sandecja straciła gola i zawodnika, bo Rafał Kobryń wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Rzut karny mógł sprawić, że mecz zakończy się remisem 2:2. Faulowany był Svetoslav Dikov, ale Damir Sovsic z 11 metrów trafił w słupek w 88. minucie potyczki.

Mimo 10 minut doliczonego czasu gry wynik się nie zmienił. W doliczonym czasie gry okazję miał jeszcze Dawid Wolny, ale strzelił nad bramką. Sandecja przegrała 1:2.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 1:2 (1:1)

1:0 – Kornel Osyra 15′

1:1 – Tomas Mikinic 43′ (k.)

1:2 – Tomas Mikinic 70′ (k.)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Rafał Kobryń, Kornel Osyra, Tomasz Boczek, Sebastian Rudol – Błażej Szczepanek, Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (46′ Michał Walski), Damir Sovsic (89′ Jakub Zych), Damian Chmiel (81′ Dawid Wolny) – Svetoslav Dikov.

Odra: Mateusz Kuchta – Jakub Szrek, Konrad Kostrzycki, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz – Tomas Miknic (77′ Rafał Niziołek), Michał Pawlik, Miłosz Trojak, Bernard Petrak (90′ Piotr Żemło), Mateusz Marzec (90′ Stanislav Hreben) – Adam Żak (60′ Dawid Czapliński).

Żółte kartki: Bartłomiej Kasprzak (Sandecja,21′), Rafał Kobryń (Sandecja, 41′ i 69′), Maissa Fall (Sandecja, 84′), Konrad Kostrzycki (Odra, 86′), Miłosz Trojak (Odra, 90′), Bernart Petrak (Odra, 90′).

Czerwona kartka: Rafał Kobryń (Sandecja, 69′, za drugą żółtą).