Tarnowskie siatkarki znów wygrywają! Dziewiąte zwycięstwo w sezonie

FA6604 GRUPA AZOTY TARNOW 450x270 1

Siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów wróciły z tarczą ze Szczyrku gdzie mierzyły się z miejscową drużyną SMS PZPS w ramach rozgrywek I Ligi kobiet. Tarnowianki pewnie wygrały 3:1.

Pierwszy set rozgrywał się pod dyktando zawodniczek trenera Marcina Wojtowicza. Tarnowianki wykorzystywały błędy gospodyń i spokojnie doprowadziły do wysokiego, ośmiopunktowego zwycięstwa.

W drugim secie nastąpiło przełamanie miejscowych zawodniczek. W hali Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku nie brakowało emocji. Dużo lepszą dyspozycję pokazały siatkarki SMS PZPS-u i niejednokrotnie zaskoczyły swoje rywalki udaną zagrywką. Finalnie wygrały ten set 25-22.

Gospodynie stać było jedynie na jeden zryw w tym spotkaniu. Mimo iż w kolejnych rozegraniach radziły sobie dobrze, sprawiając tarnowiankom kilka problemów to właśnie siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ wygrały pewnie dwa pozostałe sety (25:17, 25:9) i zaliczyły dziewiąte już zwycięstwo w obecnej kampanii.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły Aleksandra Gancarz i Gabriela Ponikowska – po 12. Kroku dotrzymywała również Wiktoria Kowalska, zapisując na swoim koncie 10 punktów.

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Adrianna Kukulska, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Anna Pawłowska oraz Magdalena Ociepa, Agnieszka Cur-Słomka, Karolina Szczygieł-Głód, Klaudia Świstek.