Grupa Azoty Unia Tarnów wygrywa w Szczecinie!

Pogon Unia

Szczypiorniści ‘Jaskółek’ po emocjonującym meczu pokonali na wyjeździe Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:21, tym samym notując drugie zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi. Bohaterem tarnowian był bramkarz Patryk Małecki, który zanotował niemal 50-procentową skuteczność obron!

Od początku oba zespoły szczelnie broniły dostępu do bramki i mocno pracowały w obronie. Tarnowianie pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6. minucie spotkania. Jej autorem był Taras Minotskyi.

Po 10. minutach na tablicy widniał wynik 3:2 dla gospodarzy. Chwilę później Unia za sprawą Mateusza Wojdana doprowadziła do remisu 4:4. Co prawda po kilku minutach Pogoń wypracowała sobie dwubramkową przewagę, lecz ‘Jaskółki’ szybko ją zniwelowały i po 16 minutach był remis 7:7.

Końcówka pierwszej połowy nieznacznie należała do gospodarzy. Na niecałe 3 minuty przed przerwą szczecinianie wyszli na trzybramkowe prowadzenie, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy Minotskyi zmniejszył stratę Unii do dwóch ‘oczek’. Tym samym pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 13:11 dla Pogoni.

Druga połowa zaczęła się niemal identycznie, co pierwsza. Drużyny mocno broniły i nie dopuszczały rywali do dogodnych pozycji, z których można było oddać celny rzut na bramkę.

Niewielka przewaga gospodarzy utrzymała się do 38. minuty. Wówczas Shuichi Yoshida pewnym rzutem doprowadził do kolejnego remisu. Dwie minuty później Unia za sprawą Wojdana wyszła na pierwsze prowadzenie w meczu. Chwilę później na tablicy widniał wynik 14:16 dla tarnowian, jednak po wykluczeniu na dwie minuty Yoshidy gospodarze wyrównali stan rywalizacji.

W 43. minucie na ławkę kar powędrował Dawid Krysiak i role się odwróciły – ‘Jaskółki’ wykorzystały grę w przewadze i ponownie odskoczyły na dwie bramki. Kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał wynik 17:19.

Przez ostatnie piętnaście minut tarnowianie pilnowali dwubramkowej przewagi, by w końcówce przycisnąć i ją powiększać. Pogoń, próbując odrabiać straty popełniała wiele błędów, które Unia z zimną krwią wykorzystywała. Ostatecznie mecz się zakończył wynikiem 27:21 dla Grupy Azoty Unii Tarnów, którzy tym samym sięgnęli po drugie zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi.

‘Jaskółki’ po pięciu rozegranych meczach z dorobkiem 6 punktów zajmują 8. miejsce w tabeli. Pogoń jest trzynasta.

Następny mecz Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra u siebie z Gwardią Opole. Pierwszy gwizdek zabrzmi w czwartek, 14 października o godz. 19:00.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Grupa Azoty Unia Tarnów 21:27 (13:11)

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Wiśniewski, Arsenic, Andrysiak – Krok 5, Krysiak 4, Gierak 3, Polok 2, Zaremba 2, Krupa 2, Wąsowski 1, Bosy 1, Rybski 1, Kapela, Starcevic.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Liljestrand, Małecki 1 – Minotskyi 7, Yoshida 6, Wojdan 3, Kużdeba 3, Kniazeu 2, Sanek 1, Pinda 1, Bushkou 1, Matsuura 1, Tokuda 1, Sikora, Kaźmierczak, Mrozowicz.