Katarzyna Niewiadoma z brązowym medalem mistrzostw świata w kolarstwie!

1024px Katarzyna Niewiadoma 2014 UCI

Pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie. W Belgii zajęła III miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. To największy sukces 27-letniej kolarki.

Rywalizację wygrała po sprinterskim finiszu Włoszka Elisa Balsamo. 27-letnia Niewiadoma zdobyła pierwszy w karierze indywidualny medal mistrzostw świata. Urodzona w 1994 roku w Limanowej, a pochodząca z Ochotnicy Górnej (gmina Ochotnica Dolna) Polka jest zawodniczką grupy CANYON//SRAM Racing. Ma na koncie 18 zwycięstw w zawodowych wyścigach.

Startując w reprezentacji Polski zajęła 6. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, a podczas igrzysk w Tokio była 14. – w obu przypadkach w wyścigu ze startu wspólnego. Katarzyna Niewiadoma była też 5. zawodniczką mistrzostw świata w Bergen.