Grube lanie w Sosnowcu. Wysoka porażka piłkarek Tarnovii

237009724 2312903998845229 8833343502177652568 n

Nie tak miał wyglądać mecz piłkarek Tarnovii w ramach 5 kolejki kobiecej Ekstraligi. . Zawodniczki Michała Jarząba poległy w Sosnowcu z miejscowymi Czarnymi aż 11:0.

Zawodniczki z Tarnowa jechały do Sosnowca pokrzepione ostatnim zwycięstwem nad Rekordem Bielsko- Biała. Formy z ostatniego spotkania w weekend jednak nie pokazały. Początek meczu nie wskazywał na tak sromotną porażkę. Worek z bramkami otworzyła w 17 min Nikol Kaletka strzałem z rzutu wolnego. Później było już tylko gorzej i do przerwy Tarnovia przegrywała 0:3.

Po przerwie lepiej nie było. Kolejne gole dla zawodniczek gospodarzy padały w 66′, 68′ i 72′ minucie. Widząc taki przebieg spotkania trener gości wprowadził zmianę na pozycji bramkarki. Między słupkami zagrała debiutantka Aleksandra Kalita. Piłkarka nie będzie dobrze wspominać swojego pierwszego występu. Została pokonana jeszcze 4 razy i finalnie mecz zakończył się wynikiem 11:0.

Podopieczne Michała Jarząba po 5 kolejkach zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli. Czarni Sosnowiec po zwycięstwie są na 3 miejscu.
Kolejne spotkanie Tarnovii w ostatni weekend września, kiedy podejmą u siebie ekipę Górnika Łęczna.

Tarnovia: Anna Bałuszyńska (75′ Aleksandra Kalita) – Karolina Piwowarczyk, Gabriela Gębica, Julia Szostak, Aleksandra Skrzyniarz (80 Zofia Porada), Katarzyna Trytek (75′ Paulina Wałaszek), Katarzyna Białoszewska (80′ Aleksandra Pleban), Klaudia Kubaszek, Kornelia Dudziak (55′ Natalia Wzorek), Aniela Drwal, Katarzyna Włodarczyk.