Szalony mecz w Łagowie. Unia Tarnów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

236918698 4683894851644391 4595515445995692690 n 1

’Jaskółki’ pokonały na wyjeździe ŁKS Łagów 5:3. Gole dla tarnowskiej drużyny zdobywali Marcin Sierczyński, Sebastian Jacak, Kacper Nytko i dwukrotnie Artur Biały.

Unia Tarnów, po trzech remisach z rzędu pojechała do Łagowa na mecz z tamtejszym ŁKS-em. Gospodarze, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe mecze, byli zdecydowanymi faworytami. 'Jaskółki’ jednak pojechały na trudny teren z myślą o przerwaniu passy gospodarzy.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla drużyny Radosława Jacka. Już w 5 min Marcin Sierczyński otrzymał piłkę od Michała Miłkowskiego i pokonał bramkarza Łagowa. Radość tarnowian nie trwała jednak długo, bowiem w 16 min Artur Piróg wyrównał stan meczu.

Od 43 min, po czerwonej kartce dla Michała Mydlarza, gospodarze z Łagowa musieli radzić sobie w osłabieniu. Wynik jednak do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie tarnowianie, grając w przewadze, ruszyli do ataku. W 67 min Unia otrzymała rzut karny, którego na bramkę zamienił Artur Biały. Chwilę później goście za sprawą Sebastiana Jacaka podwyższyli prowadzenie.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać i w 82 min zdobyli drugą bramkę. Bramkarza 'Jaskółek’ pokonał Amarildo. Odpowiedź Unii była jednak błyskawiczna. Minutę później swojego drugiego gola w meczu zdobył Artur Biały.

Jeżeli ktoś myślał, że do końca meczu już nic się nie wydarzy, był w ogromnym błędzie. W doliczonym czasie gry gospodarze, skutecznie egzekwując 'jedenastkę’ zdobyli kontaktową bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do Unii, a konkretnie do Kacpra Nytki, który ustalił wynik spotkania.

Unia Tarnów, pokonując ŁKS Łagów, odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. 'Jaskółki’ z dorobkiem 6 punktów zajmuje 9. miejsce w tabeli III ligi.

ŁKS Łagów – Unia Tarnów 3:5 (1:1)

Bramki: 0:1 Sierczyński 5, 1:1 Piróg 16, 1:2 Biały 67 karny, 1:3 Jacak 75, 2:3 Amarildo 82, 2:4 Biały 83, 3:4 Imiela 90 karny, 3:5 Nytko 90+2.

Czerwona kartka: Mydlarz (43 min).

ŁKS Łagów: Banach – Ruiz, Wilk, Gierczak, Piróg, Imiela, Ozimek, Urban, Cichocki, Mydlarz, Rogala.

Unia Tarnów: Zając – Biś, Kokoszka, Węgrzyn – Sierczyński, Kajpust, Jacak, Miłkowski (65 Starzyk) – Biały, Putin, Sojda (60 Nytko).

Sędziował: Jakub Pych (Dębica).