Pierwsza porażka „Słoni” w sezonie

whatsapp image 2021 08 07 at 160019 1628348155 8155

W spotkaniu 3. kolejki „Słonie” przegrały na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. To pierwsza przegrana w obecnym sezonie w PKO BP Ekstraklasie.

Jagiellonia na prowadzenie wyszła w 44 minucie po uderzeniu z 18 metrów Tomáša Přikryla. W 83 minucie gospodarze wprawdzie podwyższyli wynik, ale arbiter po wideoweryfikacji nie uznał bramki. Strzelec Fedor Cernych przy przyjęciu piłki, pomógł sobie ręką.

Zawodnicy z Niecieczy przez całe spotkanie byli zorganizowani w obronie, jednak zabrakło skuteczności w akcjach ofensywnych. W dwóch poprzednich spotkaniach Bruk-Bet Termalica Nieciecza zanotowała remisy – ze Stalą Mielec i z Wisłą Kraków.

Obecnie Termalica zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. Już w najbliższy piątek zmierzy się z Lechem Poznań, a kolejnym rywalem „Słoni” będzie Legia Warszawa.

Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica 1:0 (1:0)

Bramka: Tomáš Přikryl (44 min)

Sędziował: Damian Kłos.

Żółte kartki: Cernych (53 min), Imaz (81) – Putiwcew (89).

Jagiellonia Białystok: 55 Xavier Dziekoński – 14 Tomáš Přikryl , 4 Israel Puerto (32 25 Bogdan Tiru), 3 Błażej Augustyn, 2 Michał Pazdan, 5 Bojan Nastić (78 27 Bartłomiej Wdowik ) – 26 Martin Pospíšil (78 8 Przemysław Mystkowski ), 6 Taras Romanczuk, 23 Karol Struski (53 21 Dani Quintana) – 11 Jesús Imaz , 13 Andrzej Trubeha (46 10 Fedor Cernych). Rezerwowi: 1 Pavels Steinbors – 8 Przemysław Mystkowski, 10 Fedor Cernych, 20 Kacper Tabiś, 21 Dani Quintana, 24 Michał Surzyn, 25 Bogdan Tiru, 27 Bartłomiej Wdowik, 39 Jan Majsterek.