Premierowe zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz. Górnik Polkowice pokonany!

gornikpolkowice sandecja sandecja pl Adrian Maras

Sandecja Nowy Sącz zdobyła pierwsze 3 punkty w nowym sezonie. Po porażce z Widzewem Łódź, biało-czarni pokonali 2:0 Górnik Polkowice w wyjazdowym starciu.

Już w 11. minucie wynik otworzył nowy nabytek Sandecji, Błażej Szczepanek. Wynik meczu ustalił 8 minut po zmianie stron Damir Sovsic.

Podopiecznym Dariusza Dudka nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu od 76. minuty, kiedy to Rafał Kobryń zobaczył drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę.

Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)

Bramki: Błażej Szczepanek 11′, Damir Šovšić 53′.

Żółte kartki: Rafał Karmelita, Dorian Krakowski – Rafał Kobryń x2.

Czerwona kartka: Rafał Kobryń (Sandecja – za dwie żółte).

Górnik: Jakub Szymański – Marcin Biernat, Paweł Kucharczyk, (75′ Maciej Bancewicz), Jarosław Ratajczak, Dominik Radziemski (59′ Rafał Karmelita) – Maciej Pałaszewski (75′ Adrian Purzycki), Kamil Wacławczyk, Kajetan Szmyt (59′ Dorian Krakowski), Mariusz Szuszkiewicz, Eryk Sobków – Mateusz Piątkowski.

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Kamil Słaby, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń – Damir Šovšić (66′ Michal Piter-Bučko), Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (58′ Michał Walski), Błażej Szczepanek, Dawid Błanik (66′ Robert Janicki) – Svetoslav Dikov (88′ Dawid Wolny).

Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź).