Pierwszy letni sparing szczypiornistów Grupy Azoty Unii Tarnów

222838241 4483592341708654 2864000011623014211 n

Podopieczni Patrika Liljestranda na własnym parkiecie ulegli Enerdze MKS Kalisz 18:22.

Po przerwie wakacyjnej i rozpoczęciu okresu przygotowawczego przyszedł czas, by 'Jaskółki’ rozegrały pierwszy mecz kontrolny. Ich przeciwnikiem była drużyna z Kalisza, która poprzedni sezon zakończyła na 6. miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do gospodarzy. Kaliszanie po 7 min prowadzili 3 bramkami. Później jednak do głosu doszli tarnowianie i przez niemal całą pierwszą połowę wynik oscylował w granicach remisu. Po pierwszych 30 min jednak to goście prowadzili 10:9.

Po przerwie gra obu zespołów wyglądała bardzo podobnie. Żadna z ekip nie mogła uciec na więcej niż jednobramkowe prowadzenie. Taka sytuacja utrzymywała się do 45 min. Wówczas trener 'Jaskółek’ Patrik Liljestrand wprowadził zawodników, którzy jeszcze niedawno występowali w rezerwach. Młodzieżowcy próbowali walczyć z bardziej doświadczonymi zawodnikami z Kalisza, jednak ostatecznie im to się nie udało. Mecz zakończył się wynikiem 22:18 dla zespołu gości.

Najwięcej bramek dla tarnowian rzucił Kiryl Kniazeu (6 goli), z kolei najlepszym strzelcem kaliszan został Bartłomiej Tomczak (6 bramek). W zespole „Jaskółek” brakło Japończyków – Rennosuke Tokudy i Shuichi Yoshidy, którzy wraz z reprezentacją występowali na Igrzystach Olimpijskich w Tokio.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Kniazeu 6, Mrozowicz 2, Kużdeba 2, Dadej 2, Wojdan 1, Sanek 1, Bushkou 1, Pinda 1, Mróz 1, Klamrzyński 1.

Energa MKS Kalisz: Tomczak 6, Kamyszek 4, Pilitowski 3, Krępa 2, Góralski 2, Wróbel 2, Adamski 1, Kus 1, Bekisz 1.