Kielczanie dali lekcje Grupie Azoty SPR Tarnów. Tarnowianie wicemistrzami

grupa azoty 1

Piłkarze Ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów przegrali w finale pucharu polski z Łomżą Vive Kielce. Wielokrotny mistrz polski dał lekcję handballa zawodnikom z Tarnowa, wygrywając 42:20.

Podopieczni Patrika Liljestranda nawiązali walkę tylko w pierwszych minutach meczu, kiedy wyszli nawet na prowadzenie 3:2. Później to Kielczanie dominowali na boisku, schodząc na przerwę z przewagą czternastu bramek.

W drugiej połowie obraz spotkania się nie zmienił. W ostatnim kwadransie trenerzy obu drużyn dali pograć rezerwowym, ze strony tarnowskiego zespołu dobrze zaprezentowali się Kacper Majewski i Marcin Wajda.

Teraz tarnowian czeka ważny mecz z Piotrkowianinem. Jeśli wygrają, zapewnią sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze.Początek spotkania 2 czerwca o godzinie 15.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Łomża Vive Kielce [20:42]

Grupa Azoty SPR Tarnów: Ciochoń, Liljestrand – Sikora 1, Tokuda 4, Majewski 3, Wojdan 1, Sanek, Wajda 4, Dadej 1, Kużdeba 1, Pedryc, Mróz 1, Kniazeu 2, Mrozowicz, Klamrzyński, Yoshida 2.

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Olejniczak, Sićko 6, Dujshebaev 2, Tournat 4, Faruk 2, Karacic 2, Lijewski 3, Kulesh 5, Moryto 6, Surgiel 3, Frenandez Perez 4, Kaczor 1, Karalek 3, Gudjonsson 1.