Klaudia Zwolińska i Grzegorz Hedwig wystartują na igrzyskach olimpijskich!

kayak 406666 1920

Klaudia Zwolińska z klubu Start Nowy Sącz była bliska zdobycia medalu mistrzostw Europy we włoskim Ivrea w slalomie kajakowym. Zajęła miejsce tuż za podium w konkurencji K-1, ale zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Wiemy także, że olimpijczykiem został Krzysztof Majerczak. Reprezentant Polski i klubu Pieniny Szczawnica był 12. w K-1. Tym samym wygrał rywalizację z pochodzącym z Nowego Sącza Michałem Pasiutem, który skończył rywalizację na 27. miejscu.

Na igrzyska nie pojedzie też utytułowany kajakarz Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy, bo nie przebrnął nawet kwalifikacji w konkurencji K-1.  W II przejeździe eliminacyjnym minął jedną z bramek, dostał karę 50 punktów, co odebrało szanse na awans do półfinału.

O medale mistrzostw Europy i kwalifikacje olimpijskie walczyli też kanadyjkarze. Grzegorz Hedwig z Nowego Sącza był 17. w półfinale i nie awansował do finału, ale to właśnie 32-latek będzie reprezentował Polskę na igrzyskach w Japonii.