Trwa niesamowita seria Sandecji Nowy Sącz. Korona Kielce pokonana

sandecja korona 05 2021 Jaroslaw Para sandecja pl

17 mecz Sandecji Nowy Sącz bez porażki! Biało-czarni pokonali 2:1 Koronę Kielce w 29. kolejce piłkarskiej I ligi. Obie bramki dla sądeckiej drużyny zdobył Michał Walski.

Pierwszy gol padł w 21. minucie po strzale z rzutu wolnego z około 25 metrów. Goście z Kielc wyrównali w 64. minucie spotkania. Błąd obrońcy Sandecji wykorzystał Jakub Łukowski.

Mylili się też gracze Korony i tak padła druga bramka dla biało-czarnych. Po nieudanym wybiciu bramkarza Jakuba Osobińskiego, z pierwszej piłki uderzył Michał Walski, z odległości 16 metrów.

Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce 2:1 (1:0)

Bramki: Michał Walski 21′, 78′ – Jakub Łukowski 64′.

Żółte kartki: Adrian Danek, Michał Walski – Przemysław Szarek x2, Felipe Santos Oliveira, Emile Thiakane.

Czerwona kartka: Przemysław Szarek (Korona – za dwie żółte).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Danek, Tomasz Boczek, Dawid Szufryn (82′ Jan Kuźma), Wojciech Hajda – Damian Chmiel (71′ Dawid Błanik), Kamil Ogorzały, Michał Walski, Bartłomiej Kasprzak, Damir Šovšić (51′ Wiktor Żołądź) – Rubio (71′ Robert Prochownik).

Korona: Jakub Osobiński – Mario Zebić, Przemysław Szarek, Dawid Lisowski (83′ Marko Pervan), Rafał Kobryń – Jacek Podgórski, Jacek Kiełb, Marcin Szpakowski (72′ Emile Thiakane), Filipe Santos Oliveira, Marcel Gąsior –  Jakub Łukowski.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: bez udziału publiczności.