Bruk Bet Termalica Nieciecza zatopila gdynska Arke

Od zwyciestwa 2:0 nad gdynska Arka rozpoczynaja drugi sezon w Lotto Ekstraklasie pilkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza. Mimo ze przewage na zielonej murawie mieli pilkarze z Pomorza, to skuteczniej zagrali gracze z Malopolski. Bohaterem meczu byl lotewski napastnik Vladislaws Gutkovskis, który strzelil bramke oraz asystowal przy drugim trafieniu.

Prowadzenie podopieczni trenera Czeslawa Michniewicza objeli juz w 9 minucie po glówce Vladislavsa Gutkovskisa. Potem inicjatywe przejeli goscie, którzy kilkukrotnie próbowali zagrozic bramce strzezonej przez Dariusza Trele. W 27. minucie sprzed pola karnego kopnal Marcus Vinícius, jednak Trela pewnie zlapal pilke. Osiem minut pózniej ponownie zaatakowali goscie. Marcin Warcholak dosrodkowal z lewej strony boiska, a strzal bez przyjecia oddal Marcus Vinícius, ale dobrze interweniowal bramkarz Bruk-Betu Termaliki, który wybil futbolówke na rzut rozny.

Druga polowe spotkania Arka Gdynia rozpoczela od ataków na bramke zespolu z Niecieczy. Yannick Kakoko uderzyl mocno zza pola karnego, lecz futbolówka poleciala obok bramki. W 65. minucie Tadeusz Socha podal do Viníciusa, a skrzydlowy Arki oddal strzal, który nie byl trudny do obrony dla golkipera gospodarzy. Waznym momentem bylo wprowadzenie na zielona murawe Wojciecha Kedziory, który zmienil Davida Gube. Ozywilo to gre w ataku zespolu Bruk Bet Termaliki i zaowocowalo druga bramka. Vlastimir Jovanovic zagral do Gutkovskisa, a Lotysz podal wzdluz bramki do Samuela Štefánika, który z najblizszej odleglosci strzelil gola. W doliczonym czasie Štefánik mógl zdobyc jeszcze jedna bramke, ale w dobrej sytuacji góra byl Jalocha.

Pilkarze z Niecieczy po pierwszej kolejce zajmuja trzecie miejsce w tabeli, a juz w niedziele o godzinie 15:30 zmierza sie na wlasnym stadionie z Cracovia.