Stal Mielec wygrywa, w trzeciej lidze porazki Unii i Wolanii (FOTO)

W drugiej lidze nie zwalniaja tempa pilkarze mieleckiej Stali w swojej drodze do pierwszej ligi. Lider tabeli tym razem nie mial litosci dla pilkarzy Nadwislana Góra i pokonal ich 3:0.

Gracze trenera Janusza Bialka mieli w sobotni wieczór jeden cel – dopisac kolejne punkty. Po pierwszej bezbramkowej polowie, w drugich 45 minutach padly bramki. Zaraz po wznowieniu gry wynik otworzyl Andrija Prokic. Na 2:0 podwyzszyl 20 minut pózniej Sebastian Zalepa. Wynik pojedynku z Nadwislanem ustalil chwile przed koncowym gwizdkiem arbitra Tomasz Prejs. Tym samym mielczanie wygrywaja 3:0 i umacniaja sie na pozycji lidera.

Stal Mielec jest liderem tabeli i ma na swoim koncie 58 punktów i o siedem oczek wyprzedza Znicza Pruszków. Trzecie miejsce maja gracze Wisly Pulawy, zas czwarte GKS Tychy.

W trzeciej lidze malopolsko – swietokrzyskiej rozegrano 27. kolejke spotkan. W Muszynie miejscowy Poprad bezbramkowo zremisowal z Sola Oswiecim. Grad bramek i porazke zanotowali pilkarze Wolanii Wola Rzedzinska. Gracze trenera Piotra Brozka podejmowali na wlasnym stadionie zespól Czarnych Polaniec. Spotkanie otworzyl rzut karny w 4 minucie wykonany poprawnie przez Pawla Meszka, który dal prowadzenie gosciom. Jednak do przerwy trzykrotnie do bramki zespolu z Polanca trafili pilkarze Wolanii. A uczynili to Patryk Szatko, Jakub Tadel oraz Adrian Slezak. Po przerwie znów gracze ze Swietokrzyskiego rozkrecali sie. Najpierw rzut karny i Pawel Meszek, który zmniejszyl rozmiary porazki. Chwile po tym straty wyrównal Sebastian Rygula. Dwadziescia minut pózniej wynik spotkania na 4:3 dla Czarnych Polaniec ustalil Piotr Obierak.

Punktów nie udalo sie równiez dopisac pilkarzom tarnowskiej Unii, która podejmowala na Stadionie Miejskim druga druzyne Cracovii. Zespól ze stolicy Malopolski przyjechal do Tarnowa wzmocniony piecioma graczami zespolu ekstraklasowego. Mimo to w pierwszej polowie na zielonej murawie dominowaly Jaskólki. Brakowalo jednak celnego wykonczenia akcji. W 37 minucie goscie objeli prowadzenie po golu z rzutu karnego Krzysztofa Szewczyka. W drugiej polowie gospodarze chcieli wyrównac straty, jednak po szybkiej kontrze Szewczyk po raz drugi pokonal Lukasza Lisaka. Do konca tarnowianie próbowali zmienic niekorzystny dla siebie wynik, jednak trzy punkty po wygranej pojechaly do Krakowa.

Musimy wreszcie zdobywac punkty – mówi napastnik Unii Lukasz Popiela

Zrealizowalismy swój cel i wywozimy trzy punkty z Tarnowa – mówil po meczu trener drugiej druzyny Cracovii Piotr Górecki

Sytuacja nie jest ciekawa, ale nie mialem zawodników, którzy mogliby zagrac w tym pojedynku – podsumowuje spotkanie trener Unii Daniel Bartkowski