Tarnowskie siatkarki w finale gier o pierwsza lige (FOTO)

Tarnowskie siatkarki powalcza o pierwsza lige. Stalo sie to po tym, jak zajely drugie miejsce w turnieju pólfinalowym, rozgrywanym na hali PWSZ w Tarnowie. Rywalizacje wygral zespól AZS Politechniki Opole, trzecie miejsce przypadlo siatkarkom Orla Elblag, zas czwarte Mazovii Warszawa.

Cztery druzyny – Orzel Elblag, Mazovia Warszawa, AZS Politechniki Opole a takze zespól gospodyn Grupy Azoty PWSZ rywalizowaly o dwa miejsca w turnieju finalowym, którego stawka jest awans do pierwszej ligi.

W piatkowy wieczór jako pierwsze na parkiet wyszly siatkarki z Tarnowa oraz Elblaga. Gospodynie w pierwszym secie zdecydowanie przewyzszaly rywalki i wygraly do 19. W drugiej partii zespól z warminsko – mazurskiego odskoczyl na kilka punktów. Jednak w koncówce Sabina Podlasek i Joanna Beda wzbily sie na wyzyny swoich umiejetnosci i na przewagi gospodynie rozstrzygnely tego seta na swoja korzysc. W trzecim secie obie druzyny nie mogly odskoczyc na kilka punktów i wynik oscylowal wokól remisu. Jednak koncówka znów nalezala do tarnowianek, które wygraly seta 25:22 i cale spotkanie 3:0.

Zdjecia: GA PWSZ Tarnów – Orzel Elblag – cz.1

Zdjecia: GA PWSZ Tarnów – Orzel Elblag – cz.2

W drugim pojedynku AZS Politechnika Opole pokonala w trzech setach Mazovie Warszawa.

Zdjecia: AZS Opole – Mazovia Warszawa

W drugim dniu turnieju tarnowianki zmierzyly sie z warszawiankami. Zespól ze stolicy poczatkowo zagubiony z minuty na minute dominowal na parkiecie, dzieki dobrej grze blokiem, a takze zagrywce, która siala spustoszenie w tarnowskich szeregach. Stad tez dwa pierwsze sety wygraly warszawianki do 20 i 15. W trzeciej partii przy prowadzeniu druzyny stolecznej 16:13 na parkiecie pojawiala sie w miejsce Aleksandry Kaczynskiej Monika Kawa. Atakujaca tarnowskiej druzyny szybko wyrównala stan spotkania i przedluzyla szanse na sukces miejscowych, które trzecia partie zakonczyly wygrana 25:19. W czwartej odslonie tego spotkania tarnowianki konsekwentnie punktowaly rywala i dzieki wygranej 25:20. W tie breaku warszawianki prowadzily juz 9:5, jednak znów dala o sobie znac Sabina Podlasek. Szybkimi atakami doprowadzila do wyrównania, a takze pociagnela zespól do wygranej 15:12.

Zdjecia: GA PWSZ Tarnów – Mazovia – cz.1

Zdjecia: GA PWSZ Tarnów – Mazovia – cz.2

Zwyciestwo oznaczalo, ze tarnowianki juz po drugim wieczornym spotkaniu mogly swietowac awans do turnieju. A w nim to opolanki rywalizowaly z elblazankami. Dwie pierwsze partie zgodnie z planem padly lupem zespolu akademiczek. W trzeciej pewne swego opolanki nieco odpuscily, co wykorzystaly zawodniczki Orla i wygraly 25:19. Czwarty set byl juz tylko formalnoscia, bo podrazniony zespól z Opola wygral 25:15 i cale spotkanie 3:1. Oznaczalo to, ze tarnowianki i zespól AZS Politechniki zapewnil sobie juz awans do finalowej rozgrywki.

Zdjecia: AZS Opole – Orzel Elblag

Jednak w niedzielne przedpoludnie rozegrane byly dwa pojedynki, w których gospodynie zmierzyly sie z AZS Politechnika Opole, a Mazovia Warszawa z Orlem Elblag. Tarnowianki osiagnely juz cel jakim byl awans do rywalizacji finalowej i bylo to widac w ich poczynaniach. Na parkiecie zabraklo w wyjsciowym skladzie Patrycji Lipinskiej oraz Sabiny Podlasek. Pierwsze dwa sety mimo walecznej postawy gospodyn dla zawodniczek z Opola. W trzeciej udalo sie przelamac blok i dobra zagrywke druzyny AZS Politechniki i wygrac te partie do 23. Jednak w czwartej odslonie meczu zmobilizowane Opolanki zmiotly zespól tarnowski z parkietu pokonujac je 25:15 i w calym spotkaniu 3:1.

Zdjecia: GA PWSZ Tarnów – AZS Opole – cz.1

Zdjecia: GA PWSZ Tarnów – AZS Opole – cz.2

Podobny przebieg mialo drugie spotkanie druzyny z Elblaga z stoleczna Mazovia. Dwa pierwsze sety dla zawodniczek z warminsko – mazurskiego, a w trzecim wysokie ich prowadzenie. Jednak ambitne zawodniczki Mazovii dogonily wynik i wygraly 25:23. W czwartym secie druzyna Orla wygrala 25:19 i cale spotkanie 3:1. Tym samym zawodniczki z pólnocy Polski zajely trzecie miejsce w turnieju.

Zdjecia: Mazovia Warszawa – Orzel Elblag

Czasami przegrywalismy z wlasnymi slabosciami – tak ocenil swoje zawodniczki trener AZS Politechniki Opole Grzegorz Silczuk

Cel osiagniety, jedziemy na finaly – mówil zadowolony trener tarnowskiej druzyny Marek Skrobot

Pokazalysmy nasza wartosc w tym turnieju – mówila MVP trzydniowych zmagan, kapitan tarnowskiej druzyny Sabina Podlasek

W podobnym tonie wypowiadala sie inna tarnowska atakujaca Monika Kawa

Mamy najmlodszy zespól z calej stawki i trzecie miejsce powinno cieszyc – mówil po zakonczonym turnieju trener Orla Elblag Andrzej Jewniewicz

Moje zawodniczki za szybko sie poddaly – mówi trener czwartej druzyny turnieju Mazovii Warszawa – Katarzyna Wysocka

Zdjecia: Wreczenie medali i nagród