Koszykówka: Seniorzy MUKS 1811 nadal bez zwyciestwa

Kolejny przegrany mecz na wyjezdzie rozegrany z KU AZS POLITECHNIKA Kraków zaliczyli Seniorzy MUKS w miniona niedziele 7 lutego. Mozna powiedziec, ze mecz zostal rozstrzygniety w pierwszej kwarcie, która nasza druzyna przegrala az 25 punktami.

W kolejnych kwartach gra byla bardziej wyrównana, ale niestety wysokie prowadzenie przeciwnika juz od poczatku meczu pozwolilo mu skutecznie kontrolowac tempo spotkania. Ostatecznie tarnowianie przegrali 109:70. To juz trzecia przegrana z rzedu naszej druzyny, niestety brak trzech podstawowych zawodników daje o sobie znac.

Ponizej statystyki meczu:

KU AZS POLITECHNIKA Kraków – MUKS 1811 UNIA Tarnów – 109:70 – (30:5; 24:25; 29:21; 26:19)
POLITECHNIKA: Siwak 11, Sypniewski 3, Mamcarczyk 10, Boczarski 4, Wieczorek 5, Stecko 6, Roszkowski 8, Durbas 12, Szewczyk 12, Pajak 19, Dwernicki 4, Szczytynski 15
MUKS: Bogusz 5, Piotrowski 3, Niemczura 8, Kozdron 0, Piska 5, Król 0, Sulowski 34, Uriasz 15,
Slaski 0

Oprócz III Ligi Koszykówki Mezczyzn w minionym tygodniu druzyny MUKS rozegraly nastepujace mecze:

W dniu 4 lutego nasi Juniorzy rozegrali wyjazdowy mecz z druzyna UKS REGIS Wieliczka,
i niestety po raz kolejny odniesli porazke. Juz na poczatku spotkania nasza druzyna pozwolila przeciwnikowi wypracowac sobie znaczna przewage i w efekcie REGIS zakonczyl pierwsza kwarte z wynikiem 31:12. W kolejnych kwartach nasi zawodnicy zagrali duzo lepiej, jednak nie udalo sie im odrobic sporej straty punktowej z poczatku meczu. Druzyna REGISu praktycznie przez wieksza czesc spotkania kontrolowala gre na parkiecie i ostatecznie zasluzenie odniosla zwyciestw nad druzyna MUKS 1811 UNIA Tarnów (88 :69).

Statystyki meczu:

UKS REGIS Wieliczka – MUKS 1811 UNIA Tarnów – 88:69 – (31:12; 17:19; 19:8; 21:30)
REGIS: Mordarski 2, Suder 5, Baniak 0, Chmiel 0, Kurczab 2, Koperski 20, Sliwa0, Cygan 12, Niesmaczny 0, Idec 18, Klimczyk 8, Nowacki 21
MUKS: Bogusz 27, JewulaK. 5, Wójcik 0, Gogola 4, Jewula P. 0, Kozdron 12, Gromadzki 9, Król 4, Piotrowski 6, Slaski 2

Natomiast w sobote 6 lutego Kadeci rozegrali wyjazdowy mecz z zespolem SKF Jura,
w którym od poczatku u naszych zawodników widac bylo 3 tygodniowa przerwe w graniu zwlaszcza pod wzgledem skutecznosci. Gracze MUKS – u zbyt czesto marnowali idealne sytuacje do zdobycia punktów i za szybko podejmowali decyzje rzutowe. Dzieki coraz lepszej obronie z minuty na minute druzyna gosci budowala jednak swoja przewage mimo slabej skutecznosci zarówno z gry jak i z rzutów wolnych. Gdyby nasi zawodnicy zamienili wszystkie swoje 100 procentowe szanse na zdobyte punkty wynik meczu bylby zdecydowanie wyzszy. Nalezy pochwalic zespól za gre w obronie a w ataku znów dobrze uzupelnialismy sie i inni gracze dostarczali zespolowi punktów przy slabszej dyspozycji swoich kolegów.

SKF Jura – MUKS 1811 54:93 (21-26, 11- 25 , 10 -19 , 12 – 23 )
MUKS: Jewula 31, Banak 16, Kucharski 15, Kras 8, Moskal 7, Tyrka 4, Kloch 4, Nowak 3, Poreba 3, Tryba 2, Pochron 0, Lech 0

Miniona niedziela równiez obfita byla koszykarskie emocje, gdzie tym razem obydwie nasze druzyny „Chlopców” stanely do rywalizacji z zespolami  STS WIKAR Nowy Sacz oraz KS CRACOVIA 1906.

W pierwszym niedzielnym meczu zawodnicy MUKS II poniesli porazke, pomimo dobrze zagranej pierwszej polowy, w której zdolali wypracowac sobie 6 punktowa przewage, niestety w drugiej czesci meczu zawiedli. Dotkliwie przegrana trzecia kwarta bo, az 20:4 pozwolila przeciwnikowi kontrolowac przebieg gry juz do samego konca, dzieki czemu druzyna STS WIKAR Nowy Sacz zakonczyla mecz wynikiem 64:53.

Natomiast w drugim meczu pierwsza druzyna MUKS miala troche wiecej szczescia w starciu z zawodnikami KS CRACOVIA 1906. Pomimo slabego poczatku w pierwszej kwarcie i zdobyciu przez przeciwnika nieznacznej przewagi, w pozostalych kwartach nie pozwolili sobie na kolejne bledy. Dobrze zorganizowana gra na boisku oraz sukcesywne zwiekszanie przewagi punktowej, w koncu musialo zaowocowac sukcesem naszego zespolu. KS CRACOVIA 1906 zostala pokonana 54: 43.

Ponizej statystyki meczów:

MUKS 1811 UNIA Tarnów II – STS WIKAR Nowy Sacz – 53:64 – (13:13; 21:15; 4:20; 15:16)
MUKS II: Bies 0, Podraza 2, Opiola 0, Cholewa 2, Nazaruk 2, Pyzik 1, Camara 0, Idziak 18, Dydynski 4, Wieckowski 4, Gerlach 2
WIKAR: Skrzypiec 4, Rola 4, Czop 2, Liskiewicz 14, Frojdenfal 16, Kopiec 6, Kossowski 12,