Pilka nozna: Dobra pierwsza polowa i koszmar zaraz po przerwie

Sandecja Nowy Sacz wciaz nie moze ustabilizowac formy. Pilkarze pojechali do Gdyni, gdzie przegrali 1:2 z Arka. Druzyna Roberta Kasperczyka zaliczyla udane 45 minut. Bialo-czarni byli na boisku lepsi, co potwierdzili golem strzelonym w 21. minucie. Lukasz Nowak podal do Arkadiusza Aleksandra, a ten uderzyl bardzo precyzyjnie, nie dajac szans golkiperowi gospodarzy. Prowadzenie powinno byc wyzsze, ale Bartlomiej Dudzic lobujac bramkarza Konrada Jaloche nie trafil w bramke, a wczesniej Arkadiusz Aleksander uderzyl pilke nad poprzeczka.

Sadeczanie rozpoczeli II polowe najgorzej jak mogli. Nie minela nawet minuta od wznowienia gry, gdy do siatki trafil Pawel Abbot. Arka raz po raz nekala defensywe i bramkarza Sandecji. Gospodarze dopieli swego w 60. minucie, kiedy prowadzenie dal im Michal Nalepa. Wynik meczu juz sie nie zmienil. (fot. Stanislaw Wrzosek)

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sacz 2:1 (0:1)
0:1 – Aleksander 21′
1:1 – Abbott 46′
2:1 – Nalepa 60′

Sklady:

Arka Gdynia: Konrad Jalocha – Przemyslaw Stolc, Michal Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Marcus Vinicius, Antoni Lukasiewicz, Miroslav Bozok, Grzegorz Tomasiewicz (46′ Michal Nalepa), Michal Renusz (46′ Rafal Siemaszko) – Pawel Abbott (90+2′ Damian Mosiejko).

Sandecja Nowy Sacz: Marek Koziol – Adrian Danek, Mateusz Bartków, Przemyslaw Szarek, Kamil Slaby – Bartlomiej Dudzic (87′ Filip Piszczek), Matej Nather, Bartlomiej Kasprzak (67′ Oleksandr Tarasenko), Lukasz Nowak (64′ Josef Ctvrtnícek), Maciej Malkowski – Arkadiusz Aleksander.

Zólte kartki: Renusz, Stolc, Nalepa, Marcus Vinícius (Arka) oraz Kasprzak, Slaby, Tarasenko, Koziol (Sandecja).

Sedzia: Sebastian Jarzebak (Bytom).