Pilka nozna: Barciczanka rozgromila zdziesiatkowana Sandecje

Mecz drugiej i trzeciej druzyny malopolskiej IV ligi wschodniej byl jednostronnym widowiskiem. Barciczanka 4:0 pokonala rezerwy Sandecji, choc zespól z Barcic przy lepszej skutecznosci mógl wygrac wynikiem dwucyfrowym.

Sandecja II przyjechala na stadion Barciczanki zdziesiatkowana, z jednym zawodnikiem na lawce rezerwowych. Podopieczni Andrzeja Kuzmy dali sie zdominowac przez gospodarzy. Ekipa Tomasza Szczepanskiego wykorzystala jedna z wielu sytuacji w I polowie. Marek Maslejak wykorzystal sytuacje sam na sam.

Goscie z Nowego Sacza rozpoczeli druga czesc w oslabieniu. Pawel Kowalczyk i Sebastian Rys opuscili boisko, a na placu pojawil sie rezerwowy bramkarz Tomasz Orzel z koniecznosci grajac w polu. Kolejne bramki dla Barciczanki wisialy w powietrzu. Najpierw w 67. minucie z podania Arkadiusza Zawislana skorzystal Krzysztof Tokarczyk, a na kwadrans przed koncem bardzo ladnym strzalem z ponad 20 metrów popisal sie Tomasz Zawislan. Kropke nad i postawil w 80. minucie Dawid Janczarzyk, który dostal pilke po fatalnym podaniu gracza rezerw Sandecji i majac przed soba tylko bramkarza, nie dal mu szans.

Przez ostatnie 15 minut druzyna przyjezdna grala tylko z osmioma zawodnikami w polu, bo czerwona kartke ujrzal Konrad Kociolek. Wtedy tez na swoja nominalna pozycje wrócil Tomasz Orzel.

Barciczanka Barcice – Sandecja II Nowy Sacz 4:0 (1:0)

1:0 – Marek Maslejak 18′
2:0 – Krzysztof Tokarczyk 67′
3:0 – Tomasz Zawislan 75′
4:0 – Dawid Janczarzyk 80′

Barciczanka: Jakub Bieniek – Pawel Szczepanik, Dariusz Lukasik, Yurij Zinyak, Arkadiusz Zawislan – Wojciech Kalisz (70′ Michal Chochorowski), Lukasz Krupa, Tomasz Zawislan (78′ Bartosz Kozak), Marek Maslejak, Krzysztof Tarasek (82′ Szymon Szteniowicz) – Krzysztof Tokarczyk (75′ Dawid Janczarzyk).

Sandecja II: Konrad Kociolek – Szymon Baran, Michal Zawislan, Andrzej Szarek, Piotr Jankos – Jakub Potoniec, Arkadiusz Korcz, Wojciech Kozdra, Bartlomiej Szczesny, Pawel Kowalczyk, Sebastian Rys (46′ Tomasz Orzel).

Zólta kartka: Michal Zawislan (Sandecja).

Czerwona kartka: Konrad Kociolek (75′, Sandecja).