Pilka nozna: Dwa rózne oblicza Sandecji i porazka

Sadeccy pilkarze dobrze zaprezentowali sie jedynie w I polowie meczu 7. kolejki I ligi z Wisla Plock. Jednobramkowe prowadzenie nie wystarczylo, by wywalczyc choc punkt. Goscie po przerwie wykorzystali bledy w obronie Sandecji i wygrali 3:1.

Bialo-czarni stworzyli przez pierwsze 45. minut tyle okazji, ze powinni prowadzic nawet 3:0. Na boisku istniala wtedy praktycznie tylko druzyna gospodarzy. Bliscy szczescia byli Sebastian Szczepanski, Bartlomiej Dudzic, Kamil Slaby i Maciej Malkowski, ale gol padl dopiero w 38. minucie. Krótko rozegrany rzut wolny na 40. metrze od bramki Wisly, podanie na skrzydlo, dosrodkowanie w pole karne i precyzyjny strzal glowa Mateusza Bartkowa.

Swietna pierwsza odslona, ale fatalna druga czesc. Juz w 51. minucie Cezary Stefanczyk wyrównal po strzale z rzutu wolnego, a niedlugo potem Arkadiusz Reca latwo ogral Michala Szelige i pokonal bramkarza Marka Koziola. Strzelec drugiej bramki dla gosci postawil kropke nad i w 83. minucie. Fatalnie skiksowal na wlasnej polowie Szeliga, a skrzydlowy Nafciarzy majac przed soba wychodzacego bramkarza, efektownie go przelobowal. Sandecja w drugiej polowie okazji miala jak na lekarstwo, a najlepsza zmarnowal Bartlomiej Dudzic, uderzajac w 61. minucie tuz obok bramki.

Sandecja Nowy Sacz – Wisla Plock 1:3 (1:0)
1:0 – Mateusz Bartków 38′
1:1 – Cezary Stefanczyk 51′
1:2 – Arkadiusz Reca 56′
1:3 – Arkadiusz Reca 83′

Sandecja: Marek Koziol – Michal Szeliga, Grzegorz Baran, Mateusz Bartków, Kamil Slaby (67′ Bartosz Sobotka), Bartlomiej Dudzic, Bartlomiej Kasprzak (71′ Arkadiusz Aleksander), Sebastian Szczepanski (59′ Oleksandr Tarasenko), Matej Nather, Maciej Malkowski, Josef Ctvrtnicek.

Wisla: Seweryn Kielpin – Cezary Stefanczyk, Przemyslaw Szyminski, Bartlomiej Sielewski, Marko Radic, Damian Piotrowski (67′ Jakub Bak), Maksymilian Rogalski, Wojciech Luczak (79′ Piotr Mrozinski), Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca (89′ Pawel Lysiak), Mikolaj Lebedynski.

Zólte kartki: Szczepanski, Tarasenko, Aleksander (Sandecja), Sielewski (Wisla).