Pilka nozna: Okocimski i mielecka Stal remisuja na inauguracje II ligi

Pilkarze drugiej ligi zainaugurowali rozgrywki sezonu 2015/2016. Druzyny mieleckiej Stali oraz Can Pack Okocimskiego Brzesko swoje pierwsze spotkania rozgrywali na wyjezdzie. Ekipa z Podkarpacia grala w Bytomiu z beniaminkiem Polonia, zas Piwosze rywalizowali w Czestochowie z miejscowym Rakowem.

Podopieczni Tomasza Kulawika nie byli faworytem tego spotkania, jednak po 15 minutach prowadzili pod Jasna Góra 1:0. Wlasnie po kwadransie gry w niegroznej sytuacji na srodku pola pilke przejal Wojciech Dziadzio i podal do Jurji Hluszki, który pokonal bramkarza Rakowa. Gracze z Brzeska umiejetnie sie bronili, jednak na poczatku drugiej polowy nie ustrzegli sie bledu. W 52 minucie defensorzy Okocimskiego nie upilnowali Piotra Malinowskiego który silnym strzalem z okolo 20 metrów pokonal Aleksandra Koziola. Piwosze mogli pokusic sie o wywiezienie trzech punktów z Czestochowy, jednak zabraklo precyzji. Ostatecznie Raków Czestochowa remisuje z Can Pack Okocimskim Brzesko 1:1. Za tydzien Piwosze podejma na wlasnym stadionie druzyne Blekitnych Stargard Szczecinski.

Natomiast jak juz wspomnialem mielecka Stal rywalizowala w Bytomiu z miejscowa Polonia. W pierwszych 45 minutach pilkarze z Podkarpacia zostali zepchnieci do defensywy, jednak zachowali czyste konto. Szanse dla Stali mial Andrija Prokic, jednak jego intencje wyczul miejscowy bramkarz. W drugiej polowie zaraz po wznowieniu szczescie usmiechnelo sie do gospodarzy, którzy po zagraniu w polu karnym przez Sebastiana Zalepe egzekwowali rzut karny. Broniewicz nie dal szans Tomaszowi Liberze i Polonia objela prowadzenie 1:0. Od tej chwili przewage zyskali futbolisci Stali. W 62 minucie znów Prokic przestrzelil w idealnej sytuacji, lecz 10 minut pózniej Bartosz Nowak egzekwujac rzut wolny doprowadzil do remisu. Do konca rywalizacji wynik sie nie zmienil i mielczanie po remisie 1:1, wywoza jeden punkt z Bytomia. Za tydzien pilkarze Stali podejma na wlasnym stadionie ekipe Puszczy Niepolomice.