Znaleziony został tym razem w korycie Dunajca, w miejscowości Dąbrowa, w gminie Chełmiec. Na pocisk artyleryjski natrafił wędkarz. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali mundurowi z Nowego Sącza.
Niewybuch o długości ok. 50 cm został już zabrany na poligon. Policja apeluję o ostrożność w przypadku takich znalezisk. Najlepiej się do nich nie zbliżać, a na miejsce wezwać służby ratunkowe.
– Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu! W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo – informuje Aneta Izworska z zespółu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Później to policja będzie zabezpieczać takie znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabierze amunicję czy niewypały do detonacji.
![Kolejny niewybuch z II wojny światowej! [ZDJĘCIA] 1 niewybuch wyjety z koryta Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/06/niewybuch-wyjety-z-koryta-Dunajca-750x536.jpg)





![Słuchacze naszego radia poznali sposób na zdrowie. To ziołomiody [ZDJĘCIA] 7 KDN ziolomiod](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/KDN_ziolomiod-350x250.jpg)




![Kurier obiadowy już działa na terenie gminy Stary Sącz. Są jeszcze miejsca dla potrzebujących [WIDEO] 12 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Jacek_Lelek-120x86.jpg)


