Gmina Bobowa chce wyciągnąć seniorów z domu. Ma w tym pomóc ministerialny program Korpus Wsparcia dla Seniorów. Wczoraj uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Gminy.
Program jest finansowany z budżetu państwa.
– Kwota może nie jest powalająca, bo to ponad 30 tysięcy złotych. To pozwoli 'wyciągnąć’ seniorów z domu, szczególnie tych, którzy nie są otwarci na integrowanie się ze społeczeństwem. Chcemy, by byli otwarci i znów funkcjonowali w społeczeństwie – powiedział w programie Słowo za Słowo na antenie RDN Nowy Sącz Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.
W ramach programu, seniorzy będą dowożeni między innymi do miejsc spotkań osób starszych. Seniorzy będą mogli też liczyć na wsparcie w codziennych czynnościach czy w dotarciu do ośrodków zdrowia i pomoc psychologiczną.
![Pomocna dłoń dla seniorów w gminie Bobowa [WIDEO] 1 ligeza waclaw studio 04 2022](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/04/ligeza_waclaw_studio_04_2022-750x536.jpg)
![Dyżur karetki wydłużony będzie z 16 godzin do całej doby. Wójt: To większe bezpieczeństwo dla mieszkańców [WIDEO] 2 miroslaw cichorz001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/miroslaw_cichorz001-350x250.jpg)





![Znów wypadek na drodze krajowej 75. Duże utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA] 8 fot. capuccino.eu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wypadek_wytrzyszczka_capuccino_eu-350x250.jpg)

![Dyżur karetki wydłużony będzie z 16 godzin do całej doby. Wójt: To większe bezpieczeństwo dla mieszkańców [WIDEO] 10 miroslaw cichorz001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/miroslaw_cichorz001-120x86.jpg)




