Władze samorządu Wietrzychowic podpisały umowę na wykonanie dróg dojazdowych. Łącznie w najbliższym czasie ma ich powstać aż 44.
Jak mówi wójt Tomasz Banek, budowa i asfaltowanie kolejnych odcinków dróg w gminie to jedna z najbardziej pożądanych przez mieszkańców inwestycji.
– Mieszkańcy głównie naciskają na to, żeby robić drogi. Jest wiele obszarów na terenie gminy ważnych, ale drogi są istotnie. 44 drogi w ramach środków z Polskiego Ładu to bardzo dużo na gminę Wietrzychowice. Jak dodam jeszcze, że to kwota 4,7 mln złotych, gdzie standardowy budżet gminy Wietrzychowice to jest 12 milionów, to tylko pokazuje z jaką skalą inwestycji mamy tutaj do czynienia w ramach naszego skromnego samorządu.
Jak dodaje wójt Tomasz Banek, są to małe drogi, które najczęściej prowadzą do prywatnych posesji.
– Drogi zostaną wyasfaltowane do mieszkańców, rozmawiamy tu o drogach dojazdowych stricte pod domy, czyli nie są to nitki główne, ale te gdzie mieszkańcy w ramach drogi gminnej dojeżdżają do swoich posesji.
Większość z tych dróg ma być wykonana jeszcze w tym roku.



![Pastorałka Sądecka niesie się przez Sądecczyznę w Boże Narodzenie [WIDEO] 4 pastoralka Sadecka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/12/pastoralka_Sadecka-350x250.jpg)






![Poranna kolizja i korki na moście Heleńskim w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 11 wypadek most helenski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wypadek_most_helenski-120x86.jpg)
![Motomikołaje pokazali moc. Z sądeckiego rynku wyruszyła parada [ZDJĘCIA, WIDEO] 12 motomikolajee](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/motomikolajee-120x86.jpg)


