Inwestycję, która miała być magnesem na turystów wstrzymuje wysoki poziom wody, a także, jak twierdzi wójt Tomasz Banek, sprzeciw mieszkańców.
Jak informowaliśmy, sztuczna wyspa ma być ulokowana na stawie w Miechowicach Małych. Do wyspy mają prowadzić dwie kładki, a wokół ma powstać infrastruktura, która pozwoli na stworzenie tam miejsca do rekreacji.
Budowa ma być finansowana ze środków Polskiego Ładu. Na razie są jednak pewne problemy z realizacją planów.
– Powstrzymywało nas pozwolenie wodno-prawne, te pozwolenie już mamy. Ogłosiliśmy zapytanie ofertowe, związane z właśnie stworzeniem sztucznej wyspy, natomiast wykonawca później nie podpisał umowy ze względu na to że jest bardzo duża ilość wody w tym stawie. Z kolei mieszkańcy nie bardzo zgadzają się na to, żeby tą wodę z tego stawu wypompować.
Wójt liczy, że prace przy stawie w Miechowicach Małych uda się rozpocząć następnej zimy, kiedy tafla wody zostanie skuta lodem.
https://www.rdn.pl/news/w-gminie-wietrzychowice-powstanie-sztuczna-wyspa


![To parafia z pięknymi tradycjami. Minęło 200 lat od konsekracji kościoła w Tymbarku [ZDJĘCIA] 3 parafia tymbark](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/parafia_tymbark-350x250.jpg)






![Lipnicki Korowód Świętych [25.10.2025] 10 fot. Paweł Heród](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/a60953c4-b316-4a65-9007-d6f6aeeb3efb-120x86.jpg)


![Wystarczą światła czy potrzebne jest rondo? Powiat przygotuje koncepcje zmian na drogi krajowej w Nawojowej [WIDEO] 13 wojciech blazusiak](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/wojciech_blazusiak-120x86.jpg)

