Ze szczytu można zobaczyć panoramę Beskidu Wyspowego, a w projekt zaangażowane są cztery samorządy-gminy Limanowa, Żegocina, Trzciana oraz Laskowa. Wójt ostatniej z nich, Piotr Stach, podkreśla, że wciąż tworzony jest projekt. Przyznaje, że tempo prac zależeć będzie od cen na rynku budowlanym.
– Mam nadzieję, że w tym roku coś ruszy z tą wieżą. Jestem troszkę zaniepokojony cenami stali, bo ma być to wieża metalowa, tylko z dodatkami drewna. Wiemy, że żelazo poszło bardzo do góry – dodaje wójt.
Wieża musi powstać przed końcem przyszłego roku, bo gmina Laskowa chce wybudować ją z tzw. tarczy górskiej dla gmin dotkniętych skutkami lockdownu.



![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 4 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-350x250.jpg)










