Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek sytuacja, w której to zakupujesz wody perfumowane wysokiej jakości na przykład Dior Sauvage, też Chanel No 5. Cieszysz się ich zapachem, jak i pięknym flakonem, do czasu, gdy cały ten urok dosłownie pryska i już ich nie wyczuwasz. Nagle, jak ręką odjął, brakuje tych pięknych nut, które poruszają twoje serce i docierają do duszy, a także zachwycają wszystkich dookoła. Co więc się stało, że nawet tak solidne rozwiązania tracą swoją trwałość? Nie wspominam już w ogóle o momentach, kiedy kupujesz wody toaletowe i praktycznie po chwili od użycia, dosłownie znikają z twojej skóry, kompletnie nie trzymając się jej, co całkowicie mija się z celem. Na te, jaki na kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Dlatego też zachęcamy do dokładnej analizy i lektury, gdyż może uda Wam się zrozumieć jak przedłużyć trwałość perfum.
Zacznijmy od samych podstaw
Tak naprawdę na początku musimy mieć świadomość, że nie zawsze kupujący wody perfumowane damskie w szczególności należących renomowanych marek możemy mieć gwarancję wysokiej trwałości. Bywa tak dość często z nieodpowiedniego dopasowania zapachu do pory roku. W ten oto sposób przykładowo zapachy nieco bardziej cytrusowe, czy też świeże, w zimowe okresy nie będą w stanie przebić się przez grubą warstwę ubrań, co też nie pozwala na pełne uwolnienie ich potencjału i wpływa negatywnie na trwałość. Analogicznie choć tutaj może nie tyle co na samą trwałość, ale również niekorzystnie będą wpływały zapachy korzenne, imbirowe i ciężkie, które latem mogą za mocno naciskać na otoczenie, działając odpychająco na otaczających nas ludzi. Tak czy inaczej, warto mieć ten fakt na uwadze. Idąc dalej, kolejnym istotnym elementem jest aspekt zakupów wód perfumowanych, a nie toaletowych. Jak doskonale już wiecie takowe rozwiązanie cechują się niższą jakością co też przekładało się na ich trwałość. Wynika to z faktu mniejszego stężenia olejków eterycznych, ale zarazem niższej cenie. Niemniej jednak, te aspekty są dość znane. Teraz skupmy się na problemach, o których mało kto mówi, a które to często są przyczyną niskiej trwałości perfum na naszym ciele. Zacznijmy więc od samego początku, czyli od naszej skóry.
Skóra jako problem
Mając świadomość tego, że należy aplikować perfumy na skórę, musimy uświadomić sobie, że aplikacja powinna odbywać się na określonych obszarach. W ten oto sposób elementy naszego ciała, które są bardziej wrażliwe, a zarazem o wiele łatwiej wydzielają ciepło na przykład nadgarstki, czy też szyja będą stanie o wiele lepiej uwalniać zapach, co oczywiście też wpłynie na jego trwałość. Wynika to z faktu lepszego ukrwienia. Oczywiście może tak się zdarzyć, że u niektórych ludzi te znane i popularne miejsca nie będą tak doskonale się sprawdzały. Jeśli tak się dzieje, to w tym momencie warto eksperymentować. Przykładowo może spryskiwać nie tylko szyję, ale także obszary za uszami, czy też włosy, choć tutaj zalecamy ostrożność, aby nie uszkodzić ich struktury.
Co w sytuacji, gdy próby są nieskuteczne?
Jeżeli jednak działanie takie nie przynosi efektu bądź też nie chcemy poddać się temu eksperymentowi i zależy nam na nakładaniu perfum tylko na skórę, to pierwszym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, na to jaki jest jej poziom nawilżenia. Udowodnione zostało, że najsłabiej perfumy będą utrzymywały się na suchej skórze. Dlatego też osoby, które cechują się tym typem skóry, czy też mają problemy z wysuszającym się naskórkiem, powinny ją nawilżyć. Pomocne mogą być różnego rodzaju balsamy. Ważne jest jednak to, że aktualnie coraz więcej producentów kremów nawilżających, czy też balsamów używa różnego rodzaju zapachów (w celu przyciągnięcia klientów). W przypadku regularnego używania danego balsamu można się zdarzyć, że zapach produktu, może kolidować z zapachem naszych perfum. Dlatego też tak ważne jest ich odpowiednie dopasowanie. Warto podkreślić fakt, że wielu producentów jak na przykład Giorgio Armani oferują całe zestawy, czyli oprócz perfum, mają też mydła, istotne dla nas balsamy i kremy, które będą tworzyły wspólny komplet zapachowy, pozwalający idealnie współdziałać. Dzięki temu mamy pewność, że zwiększymy trwałość naszych perfum.
Mydło ma znacznie
Będąc już przy współgraniu samych zapachów, warto również zwrócić uwagę na aspekt mydła, którego używamy na co dzień. Może uda się zdarzyć, że nasze perfumy, mimo że jednak nakładamy na odpowiednie miejsca i mamy nawilżoną skórę, to przy regularnym myciu środkiem myjącym będą one spłukiwane, a dodatkowo wręcz przykrywane nowym silniejszym zapachem co może negatywnie wpływać na ich trwałość. Tu również sprawdzą się albo bezzapachowe produkty do mycia, albo o nutach, pasujących do naszych perfum.
A co z olejkami?
Innym dość dobrym pomysłem jest również zastosowanie różnego rodzaju olejków. Stawia to nas w sytuacji, w której stwarzamy możliwość uzyskania nieco tłustszej powierzchni przy użyciu naturalnych zapachowo olejków (na przykład olejku jojoba), a następnie na to nakładamy perfumy. Tłustsza powierzchnia będzie pozwalała na to, że o wiele lepiej będzie wiązać perfumy, a przez to będą się one mocniej i dłużej trzymały na naszej skórze. Olejki oczywiście musimy nałożyć, w te samo miejsce, co spryskujemy perfumami.
Kilka ostatnich porad
Na koniec szczególności dla kobiet dobrym pomysłem jest stosowany tak zwanych roll-on. Nie ma co ukrywać, ale nawet najładniejsze perfumy po całym dniu ich noszenia na sobie mogą stracić swojego uroku, czy też trwałości. Aby tego uniknąć, można skorzystać z tak zwanych perfum typu roll-on. Jest to specjalna perfumetka w kulce, którą smarujemy dowolną część ciała. Dzięki temu nasz zapach zostanie dosłownie odświeżony, a my możemy dalej cieszyć się jego urokami. Takie rozwiązanie jest niezwykle pomocne i godne uwagi w szczególności, gdy jesteśmy zabieganymi osobami.