Od 1 kwietnia szpital w Dąbrowie Tarnowskiej przestanie być placówką covidową i wraca do tradycyjnej działalności.
Jak mówi Radiu RDN Małopolska dyrektor placówki Łukasz Węgrzyn, w szpitalu została już zmniejszona liczba łóżek covidowych.
– Już częściowo zmniejszyliśmy oddział. Mamy o 40 łóżek mniej. Działają już częściowo oddziały – ortopedyczny, rehabilitacyjny, chirurgia, pediatryczny oraz kilka łóżek internistycznych. Pacjentów covidowych w szpitalu jest około 45. Po 1 kwietnia ci pacjenci będą u nas hospitalizowani na oddziale płucnym i na oddziale chorób zakaźnych.
Decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, każdy szpital we własnym zakresie będzie musiał zagospodarować łóżka dla ewentualnych pacjentów. W dąbrowskiej placówce pojawiają się również pacjenci z Ukrainy, choć są to pojedyncze przypadki.






![Stary Sącz: Orbisfera na Miejskiej Górze będzie gotowa wiosną. Będą też inne atrakcje [ZDJĘCIA] 7 ORBISFERA MIEJSKA GORA](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/ORBISFERA-MIEJSKA-GORA-350x250.jpg)





![Klaudia Zwolińska na fali. Ruszył cykl spotkań w szkołach z mistrzynią kajakarstwa [ZDJĘCIA] 13 fot. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Chomranicach](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/zwolinska_chomranice-6-120x86.jpg)

