Głos na sejmowej mównicy zabrał poseł PiS Fryderyk Kapinos. Podczas swojego wystąpienia zwracał uwagę, że ma to być miejsce, które pozwoli na powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego po stracie bliskich.
Zwracał uwagę, że pomocy i pocieszenia szukają w Zabawie ludzie z całej Polski, którzy przyjeżdżają tu od wielu lat.
– W założeniach towarzyszących w powstaniu ośrodka, ma on być miejscem, które pozwoli powrócić do zdrowia psychicznego, fizycznego i aktywności zawodowej osób zmagających się z traumatycznym przeżyciem w wyniku wypadku drogowego czy przemocy. Stowarzyszenie 'Przejście” stara się od wielu lat o stworzenie takiego miejsca w Zabawie, a więc w miejscu do którego od wielu lat przyjeżdżają osoby z całej Polski szukające pomocy. Warsztaty psychologiczne i spotkania z rodzinami ofiar odbywają się w tym miejscu w ciągu całego roku.
Stowarzyszenie Przejście w Zabawie to miejsce w Polsce, które gromadzi osoby przeżywające traumę powypadkową, ból po utracie bliskich w wypadkach drogowych oraz mierzących się z nową sytuacją życiową.
To właśnie przy sanktuarium błogosławionej Karoliny w Zabawie znajduje się pomnik Ofiar Wypadków Drogowych i Przestępstw.
Pomnik 'Przejście” powstał w latach 2010-2012 jako odpowiedź na potrzebę powołania przestrzeni kontemplacji i spotkania dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i ich rodzin, a także jako miejsce upamiętnienia tych, którzy zginęli.




![Ruszył przetarg na projekt i budowę obwodnicy Limanowej [ZDJĘCIA] 5 fot. GDDKiA](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/13-Limanowa-ul.-Kosciuszki-350x250.jpg)


![Na co zostanie przeznaczony rekordowy budżet powiatu nowosądeckiego? [WIDEO] 8 tadeusz zaremba001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/tadeusz_zaremba001-350x250.jpg)


![Co dalej z ceną za wodę i ścieki? Sądeckie Wodociągi pracują nad nową taryfą [WIDEO] 11 Szczecina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Szczecina-120x86.jpg)



