2 osoby zostały zabrane do szpitala po wypadku na drodze w Korzennej, do którego doszło w sobotę (5.02) przed 12.00. Na skrzyżowaniu ulic zderzyły się dwa samochody osobowe.
Jechały nimi łącznie 3 osoby. – Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości. Ford Mondeo znajdował się na jezdni blokując jeden pas ruch. VW Golf znajdował się na poboczu. Z Forda nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu na jezdni na czas działań ratowniczych oraz zorganizowaniu ruchu wahadłowego z wykorzystaniem pobliskiego parkingu – wyjaśnia Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
Strażacy udzielali pomocy jednej z poszkodowanych osób, którą przekazano następnie załodze karetki, która zabrała ją do szpitala. Podczas akcji ratowniczej kolejna osoba zgłosiła dolegliwości i kolejny ambulans zabrał ją do szpitala.
– Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto samochód Ford na pobocze. Zebrano rozlane płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny – dodał Paweł Motyka.
https://www.rdn.pl/news/chomranice-grozny-wypadek-na-drodze-powiatowej-samochod-wypadl-z-drogi



![Gmina Tymbark: Ruszyła modernizacja wodociągów i kanalizacji [WIDEO] 4 Pawel Ptaszek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Pawel_Ptaszek-350x250.jpg)






![Można tu doświadczyć Kościoła żywego. Parafia w Laskowej ma już 100 lat [ZDJĘCIA] 11 Parafia Laskowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Parafia_Laskowa-120x86.jpg)



