Tymbarski Strzelec zaprasza chętnych w swoje szeregi. Teraz organizacja składa się głównie z uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół w Tymbarku, ale też z okolicznej młodzieży. Zgłaszać mogą się także kolejni zainteresowani, bo Strzelec ogłosił nowy nabór.
Jednostka uczy patriotyzmu lokalnego i szkoli do przyszłej pracy w zawodach wojskowych.
– Zależy nam, żeby młodzież z terenu naszej gminy należała do naszej organizacji. Furtka jest otwarta także dla młodzieży z okolicznych samorządów. Naszym celem jest również przygotowanie do służby w formacjach mundurowych, jeśli chodzi o wojsko, straż graniczną i policję, ale również przygotowanie do WOT-u – mówi szef tymbarskich strzelców, Robert Nowak.
Od marca batalion WOT ma funkcjonować w Limanowej.
Tradycje Związku Strzeleckiego Strzelec w Tymbarku sięgają 1911 roku. 26 Polską Drużynę Strzelecką w Tymbarku założył Mikołaj Pałka, członek organizacji Zarzewie. Działalność była prowadzona do II wojny światowej. Wtedy członkowie Strzelca działali w ruchu oporu.
Tymbarski Strzelec został reaktywowany 2 kwietnia 1993 roku. W przyszłym roku grupa będzie obchodzić 30-lecie i z tej okazji odbywać będą się rajdy, imprezy sportowe i obronne, obozy szkoleniowe i akcje charytatywne.
Strzelcy współpracują z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej i lokalnym OSP.
Zainteresowani naborem mogą zgłaszać się do dowódcy – kontakt: 728 365 884.





![Były tańce, śpiew i pokaz mody - seniorzy z Wojnicza pokazują, jak się bawić [ZDJĘCIA] 6 IMG 1335](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1335-350x250.jpg)
![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 7 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)




![Prezydenci Nowego Sącza z oświadczeniem na temat zarzutów prokuratorskich [WIDEO] 12 konferencja prezydent ns zarzuty](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/konferencja_prezydent_ns_zarzuty-120x86.jpg)


