W wieku 82 lat zmarł Maciej Klimczak, zasłużony ratownik górski, pełniący w latach 70. funkcję naczelnika Grupy Krynickiej GOPR.
Maciej Klimczak do końca ratował ludzi w górach. Zaczął w Krynicy, ale od kilkudziesięciu lat związany był z Grupą Beskidzką GOPR, gdzie był też instruktorem ratownictwa.
Oprócz tego pełnił też funkcję instruktora narciarskiego, był członkiem PTTK, ale też Kapitanem Żeglugi Morskiej. W swoim życiu wyróżniony został wieloma odznaczeniami.
Pogrzeb Macieja Klimczak odbędzie się 3 lutego w Krynicy. Msza święta żałobna w kościele św. Antoniego w Krynicy-Zdroju rozpocznie się o godz. 13.00, a zmarły spocznie na cmentarzu przy ul. Św. Włodzimierza.








![Ul. Lwowska częściowo zamknięta. Utrudnienia w centrum miasta [ZDJĘCIA, WIDEO] 9 ul lwowska005](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/ul_lwowska005-350x250.jpg)



![Wokół Jeziora Rożnowskiego powstanie nowa trasa rowerowa. Połączy dotychczasową sieć [ZDJĘCIA] 13 fot. malopolska.pl (zdjęcie ilustracyjne)](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/VeloDunajec-120x86.jpg)

