Biegacze narzekają na rozkopane trasy przy Górze Św. Marcina. Co tam powstaje?

Projekt bez tytulu

Tarnowianie korzystający ze ścieżek na zboczach Góry Świętego Marcina od pewnego czasu muszą się liczyć z pewnymi trudnościami. Są tam budowane profesjonalne trasy dla kolarzy górskich.

Projekt nosi nazwę Bike Park Marcinka i wygrał w budżecie obywatelskim w 2019 roku, jednak dopiero teraz przyszedł czas na jego realizację. Był to pomysł pasjonatów kolarstwa ze Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów.

Jak przekonuje dyrektor Wydziału Infrastruktury Miasta Tarnowa Rafał Nakielny, biegacze i spacerowicze, którzy korzystają ze ścieżek na zboczach Góry Św. Marcina muszą uzbroić się w cierpliwość.

– W pewien sposób trzeba przyznać rację biegaczom. Wiadomo, że przeprowadzenie prac w takim okresie, w którym teraz jesteśmy jest bardzo kłopotliwe, mamy często do czynienia z rozmokniętym gruntem, ale możemy zapewnić wszystkich, że po zakończeniu tych prac na pewno doprowadzimy te wszystkie elementy do stanu poprzedniego. Będą odpowiednie oznakowania, żeby nie było kolizji korzystających z tych tras poszczególnych osób.

Łącznie mają powstać cztery trasy o różnym stopniu trudności. Pierwsza z nich, podjazdowa, będzie liczyć 1,2 kilometra, druga trasa będzie nosić nazwę 'twister’ i ma być na niej dużo zakrętów, jej długość to 1,5 kilometra. Trzecia trasa o długości 700 metrów jest przewidziana dla średnio-zaawansowanych kolarzy, natomiast czwarta będzie dla profesjonalistów. Nie zabraknie na niej ramp, czy innych przeszkód.

Jak mówi Rafał Nakielny, wszystkie trasy powinny być gotowe już za parę miesięcy.

– W zasadzie zależy to tylko i wyłącznie od pogody, dlatego że ta pogoda niestety powoduje, że prace są prowadzone w dość mozolnym tempie, szczególnie teraz. Ale zakładamy, że również w okresie wiosennym te trasy będą udostępnione.

Nawierzchnia tras rowerowych Bike Park Marcinka będzie pokryta specjalnym żwirem, który ma umożliwić jazdę nawet w przy trudnych warunkach atmosferycznych.

Prace wykonuje firma z Ustronia. Łączny koszt inwestycji to 264 tysiące złotych.

Exit mobile version