700-lecie parafii w Otfinowie także z muzycznym akcentem. W kościele zaśpiewa Eleni

Eleni wystąpi w Otfinowie. Artystki dobrze znanej także z ‘Koncertu życzeń’ na antenie Radia RDN, będzie można na żywo posłuchać w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Otfinowie.

Parafia obchodzi jubileusz 700-lecia istnienia. W dniu wspomnienia patronów świątyni, 29 czerwca o godz. 11.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.

Wieczorem tego dnia wystąpi Eleni.

– Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 29 czerwca w kościele w Otfinowie o godz. 19.00. Popłyyniemy w taką sentymentalną podróż w czasie, zaśpiewamy nasze stare piosenki, ale też nowe, greckie, będą też te refleksyjne, przy których należy troszkę się zatrzymać, zadać sobie pytanie, co jest najważniejsze w naszym życiu. Serdecznie zapraszamy, będziemy na was czekać.

To jednak nie koniec świętowania jubileuszu parafii. Parafianie i goście mogą liczyć na atrakcje także w kolejnych dniach – zapowiada sołtys Otfinowa i radny gminny Kamil Nowak.

Jak dodaje podczas jednego ze spotkań będzie można zagłębić się w historii naszego regionu. O roli mieszkańców Otfinowa w Żabieńskiej akcji zbrojnej opowie dr Mateusz Kalita.

– Nasz lokalny archeolog, który w pewnym sensie wyspecjalizował się w opowieściach o II wojnie światowej. Nasze okolice mają mocną historię związaną z wojną. Zachęcam, by spojrzeć na te wydarzenia z trochę innej perspektywy. Sama akcja zwana powstaniem żabnieńskim to był zryw wolnościowy 28 lipca 1944 roku. Tam była duża rola otfinowskich partyzantów.

Spotkanie z historią: 'W cieniu burzy. Rola mieszkańców Otfinowa w Żabieńskiej akcji zbrojnej” odbędzie się we wtorek 30 czerwca o godz. 19.00 w sali głównej Domu Ludowego w Otfinowie.

Poczęstunek przygotuje KGW Otfinów.

W środę, 1 lipca o godz. 19.00 – Wieczór literacki w klimacie bohemy.

W czwartek, 2 lipca mieszkańcy są zaproszeni na kino plenerowe Radia RDN.

Wygodne leżaki będą czekać na placu przy szkole. O godz. 20.30 wyświetlimy film pt. ‘Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru’. Będzie wata cukrowa i popcorn.

W sobotę 4 lipca na boisku przy szkole będzie rozegrany Mecz Kawalerowie vs. Żonaci 'Dmuchaniec”. Na finał tych obchodów zaplanowano zabawę taneczną. Start o godz. 20.00.

Program obchodów
29 czerwca (poniedziałek)
11:00 – Msza Odpustowa i procesja

Po procesji będzie oficjalna wspólna fotografia

19:00 – Koncert Eleni w kościele parafialnym

Przed koncertem wręczenie nagród w konkursie 'Pocztówka z Otfinowa”.

30 czerwca (wtorek)

19:00 – Spotkanie z historią:
'W cieniu burzy. Rola mieszkańców Otfinowa w Żabieńskiej akcji zbrojnej”, poprowadzi ją dr Mateusz Kalita
Miejsce: sala główna Domu Ludowego w Otfinowie
Poczęstunek przygotuje KGW Otfinów.

1 lipca (środa)
19:00 – Wieczór literacki w klimacie bohemy
Poczęstunek przygotuje KGW Otfinów.

2 lipca (czwartek)
20:30 – Kino plenerowe Radia RDN na placu za szkołą

Film: Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru
Ponadto: popcorn, wata cukrowa

4 lipca (sobota)
17:00 – Mecz Kawalerowie vs. Żonaci 'Dmuchaniec”
(boisko szkolne)
20:00 – Zabawa taneczna – do tańca zagra Marek Wadas

Posłuchaj całej rozmowy Jerzego Olszówki z Kamilem Nowakiem.

 

700 lat parafii w Otfinowie

 

 

Exit mobile version