W połowie lipca pierwsi pacjenci powinni pojawić się w nowym budynku Przychodni Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczucinie. Zakończono budowę, dokonano odbioru prac i trwa wyposażanie obiektu.
Mówił o tym gość audycji Słowo za Słowo burmistrz Szczucina Tomasz Bełzowski.
– Są kupowane meble. Mają być dostarczone końcówką czerwca. Będą stopniowo przenoszone gabinety, najpierw lekarskie, a później rehabilitacja. Jest to budynek parterowy. Będą lepsze warunki dla pacjentów i pracy lekarzy, personelu. Jest to podzielone odpowiednimi strefami, nie ma krzyżowania się pacjentów chorych ze zdrowymi.
Burmistrz Tomasz Bełzowski zabiega, aby w nowym budynku przychodni został zamontowany aparat rentgenowski. Koszt zakupu takiego sprzętu i dostosowania pomieszczenia to ponad milion złotych. Trwają rozmowy z przedstawicielami rządu i z podmiotami zewnętrznymi.
– Pracuję nad tym i daleko są zaawansowane rozmowy w temacie wykonania aparatu RTG, żeby zdjęcia rentgenowskie wykonywać u nas w Szczucinie. Jest miejsce przeznaczone, ale jego dostosowanie i zakup aparatu to koszt 1 mln 200 tys. zł. Jest szansa na pozyskanie funduszy. To byłoby dobre rozwiązanie dla mieszkańców, bo nie musieliby jeździć do Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa czy Mielca, żeby zrobić zdjęcie RTG.
W nowym obiekcie przewidziano pomieszczenia podstawowej opieki zdrowotnej dla osób dorosłych, a także gabinety specjalistyczne, m.in. pulmonologiczny i ginekologiczny. Budynek został zaprojektowany jako łatwo dostępny dla osób starszych, osób z niepełnosprawnościami oraz matek z dziećmi.
Teren wokół przychodni został zagospodarowany poprzez wykonanie dojazdów, miejsc postojowych oraz chodników.
Wartość zadania wyniosła 9 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład to ponad 7 mln zł, natomiast wkład z budżetu Gminy Szczucin wyniósł ponad 1 mln 800 tys. zł














