Zakończyła się modernizacja onkologii w sądeckim szpitalu. Projekt wart był przeszło 35,5 miliona złotych

fot. Szpital Nowy Sącz

Ta modernizacja zmieniła oblicze leczenia onkologicznego w Nowym Sączu – uważają władze Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego. Placówka pochwaliła się efektem remontu i doposażeniem oddziałów, na które wydanych zostało przeszło 35,5 miliona złotych. Inwestycja ma przyspieszać i diagnostykę, ale też ułatwiać leczenie. 

To nie tylko zwykły remont, a realna zmiana jakościowa dla pacjentów i personelu – podkreślają władze szpitala w Nowym Sączu. Zakończyła się jedna z największych modernizacji w placówce.

Jednym z najbardziej kluczowych elementów była inwestycja w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który ułatwia rozpoznanie choroby, a także aparaturę służącą już po przyjęciu na konkretny oddział – mówi dyrektor szpitala Lidia Zelek.

– Dla pacjenta to jest zmiana. Cała diagnostyka, wyposażenie w sprzęt to jest wszystko dla pacjenta. Największa zmiana dotyczy bloku operacyjnego i aparatury. Zostały zmienione wszystkie łóżka, które będą dla pacjenta wygodniejsze.

Prace dotyczyły wszystkich oddziałów z zakresu onkologii, czyli Hematologii, Radioterapii, Urologii, Onkologii Klinicznej czy Chirurgii Onkologicznej. Lista miejsc, których dotyczą zmiany, jest znacznie dłuższa.

– Sprzęt trafił właściwie do każdej komórki organizacyjnej szpitala, która zajmuje się leczeniem pacjentów onkologicznych. Zarówno do zakładu diagnostyki obrazowej, jak i do centralnej sterylizatorni, na blok operacyjny i na oddziały. Tak naprawdę z tego sprzętu każdy korzysta

– mówił Michał Molin, kierownik bloku operacyjnego, który pracuje na Oddziale Chirurgii Onkologicznej. Jak dodaje, pacjent onkologiczny w sądeckim szpitalu potencjalne szybciej usłyszy bardziej trafną diagnozę, a później będzie znacznie skuteczniej leczony.

Potrafimy teraz operować pacjentów ograniczając zabieg do resekcji części narządu, czyniąc jak najmniejsze szkody, uszkadzając jak najmniej tkanek, co przekłada się realnie na szybszy powrót do zdrowia i w dłuższej perspektywie nie tylko na dobry efekt onkologiczny, ale też poprawienie jakości życia pacjenta.

Nowoczesny sprzęt do badań w Nowym Sączu oznacza też to, że mieszkańcy regionu nie muszą jeździć do Krakowa czy Tarnowa, żeby z niego skorzystać.

Marszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka dodaje też, tak jak sądecki szpital zmiany czekają wszystkie tego typu placówki wojewódzkie w Małopolsce.

– Do końca 2029 roku chcemy zainwestować w nasze wojewódzkie podmioty lecznicze ponad 700 milionów złotych. Również biorąc pod uwagę różne źródła i też bez względu na to, skąd środki pochodzą, istotne jest zdrowie. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów w Małopolsce stawiamy na pierwszym miejscu.

Wszystkie zmiany kosztowały przeszło 35,5 miliona złotych. Większość to pieniądze z Krajowego Programu Odbudowy.

Exit mobile version